додому здоров'я На Тернопільщині через грип і ГРВІ в жодній школі канікули не продовжили

На Тернопільщині через грип і ГРВІ в жодній школі канікули не продовжили

324

Сьогодні після зимових канікул за парти сіли більшість українських школярів. Однак не всі – продовжені зимові канікули у Закарпатті. Так, мукачівським школярам відповідним розпорядженням тамтешнього міського голови канікули продовжили на тиждень, мотивуючи це спробою попередити захворюваність серед дітей і, вже традиційно, зекономити на оплаті за комунальні послуги, повідомляють закарпатські ЗМІ.

Ужгородські школярі за парти сядуть також аж 21 січня. Продовжено канікули там до 18 січня за версією ужгородської влади «через високий рівень епідеміологічного захворювання дітей». На Тернопільщині через ГРВІ та грип у жодній школі канікули не продовжували. На це, кажуть у Головному управлінні Державної санітарно-епідемічної служби в Тернопільській області, нема жодних причин.

– Поки що немає абсолютно ніякої потреби. Навіть якщо взяти питому вагу школярів у структурі захворілих, – складає 22%, тобто це є надто мало. Січень традиційно почався із зниження захворюваності, що пов'язано із новорічними і різдвяними святами. Відповідно за перший тиждень в нас зниження захворюваності було майже на 42%. Що стосується другого тижня (з 7 січня по 13), в нас вже відмічається незначний ріст захворюваності: в нас вже зареєстровано 1685 випадків ГРВІ, показник на десять тисяч складає 15,6 при епідпороговому значенні 33,3. Тобто все одно захворюваність іде нижче епідпорогу, – розповіла начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Такий стан речей із захворюваністю на гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині у Держсанепідслужбі називають характерним для області у цю пору року сезонним рівнем. Те, що прогнозованого на грудень різкого росту кількості хворих не відбулося санітарні лікарі пов'язують і з вчасно проведеною на Тернопільщині вакцинацією понад десяти тисяч працівників сфери освіти, охорони здоров'я та сфери обслуговування. З поверненням школярів за парти кількість хворих на ГРВІ, природно, трохи зросте, передбачає Марія Павельєва і каже, що епідемію грипу на Тернопіллі цьогоріч абсолютно виключати не можна.

– Ми очікували і в грудні росту захворюваності, його не було, то можливо, і для нашої області характерно, що це може бути і кінець січня, і лютий, і навіть березень. То відповідно до тої ситуації, яка буде виникати, то й будуть проводитися певні заходи – чи обмеження, відповідно, і карантинні заходи – все залежить від показника захворюваності, який буде на той чи інший період, – каже Марія Павельєва.