Головна духовність На Тернопільщі шукають людей, які були активними, та берегли українську греко-католицьку церкву...

На Тернопільщі шукають людей, які були активними, та берегли українську греко-католицьку церкву під час гонінь

378

На Тернопільщі шукають людей, які були активними, та берегли українську греко-католицьку церкву під час гонінь. Їх хочуть відзначити і нагородити під час Всеукраїнської прощі у Зарваниці, яка буде присвячена 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля. Інформацію про таких людей можна повідомити в Тернопільсько-Зборівську Архиєпархію або  в кожен греко-католицький храм Тернопільщини.

– Багато ще є живих людей, які жили в підпіллі, які працювали для того, щоб церкву вберегти, дбали про те, щоб греко-католицькі священики, які діяли в підпіллі, мали можливість відправляти богослужіння. Знаємо, що дуже багато сімей приймали на квартирах таких людей, деякі священики переховувалися і відправляли богослужіння в лісі. Багато було й інших випадків, в яких наші вірні через свою відвагу, через своє переконання, через свою самопожертву допомогли нашій церкві встояти і вберегти нашу віру, – говорить прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

Відзнаки планують урочисто вручити активістам підпільної Церкви під час Всеукраїнської прощі до Марійського духовного центру в Зарваниці, яка цього року відбудеться 19-20 липня. Проща буде присвячена 25-річчю виходу української Греко-католицької церкви з підпілля. Продовжуватимуть нагороджувати людей також під час Архиєпархіального собору “Жива парафія — місце зустрічі з Христом”, який відбудеться в жовтні. Інформацію про активістів можна повідомляти в Тернопільсько-Зборівську Архиєпархію або парафіяльному священику.                

– Знаємо, що багато людей є хворими або перебувають вдома, то священики будуть їх відвідувати. Може це буде символічна, але все таки подяка людям, за те, що завдяки їх старанням, наша церква дійсно збереглася і вийшла з підпілля, і ми можемо вести всіх людей до спасіння, – каже отець Олег.

Мова йде про сотні мешканців Тернопільщини, каже отець Олег Харишин. Наразі інформацію збирають, до прикладу в Зарваницькому деканаті вже є близько 36 людей, які допомогали українській Греко-католицькій церкві у підпіллі.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here