додому Головні На Тернопільщині стартували Жнива-2018

На Тернопільщині стартували Жнива-2018

1590

На Тернопільщині стартували Жнива-2018. У сільгосппідприємствах області в цьому році, на думку, експертів очікується дещо нижчий хлібозбір, ніж торік у зв’язку з погодними умовами, різким зміщенням температур весняною спекою, недосівом ярої пшениці, гречки та інших сільгоспкультур. Правда, аграрії компенсували за рахунок збільшення площ під цукрові буряки, сою, соняшник та ярого ріпаку.

У аграріїв розпочалася гаряча пора жнив. Збиральна кампанія ранніх зернових і зернобобових культур розпочалася дещо раніше, аніж торік. Плани скорегувала погода.

Станом на 13 липня 2018 року за всіма категоріями господарств області зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 22 тисячі гектарів. Сільгосппідприємства, які оперативно звітують, уже намолотили близько 115 тисяч тонн зерна, що на 109 тисяч тонн більше, ніж в минулому році. Висока урожайність зернових культур зафіксована у сільгосппідприємствах Теребовлянського – 70 центнерів на гектар , Бучацького – 61 ц/га, Чортківського – 59 ц/га, Гусятинського – близько 60 ц/га. Найнижчі показники – у Підгаєцькому, це 44 ц/га, розповідає виконуючий обов’язків управління сільського господарства в Тенопільській ОДА Володимир Стахів.