додому Новини На Тернопільщині розвивають спортивну інфраструктуру: що у планах ТОДА

На Тернопільщині розвивають спортивну інфраструктуру: що у планах ТОДА

1688

11 футбольних полів, спортивні майданчики та комплекси, Палац Спорту та “Водна арена Тернопіль”. Такими є плани обласної влади із розвитку спортивної інфраструктури Тернопільщини. Гроші на це виділяє держава, щоправда, чи не всі проекти дофінансовуватимуть із бюджетів місцевих.

На Тернопільщині продовжують розвивати спортивну інфраструктуру. Адже основні спортзаклади, які зараз використовують, були зведені ще в 60-70-х роках, тож наразі вони не лише морально, а й технічно застаріли.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Універсальний спортивний майданчик відкрили у Тернопільській загальноосвітній школі-правовому ліцеї №2

2016-й рік, стверджують чиновники, став стартом роботи, тоді почали реалізовувати низку проектів, зокрема, з добудови спортзалів у школах області. Минулого року держава почала фінансувати програму будівництва футбольних полів. На це виділила понад 300 мільйонів гривень.

На Тернопільщині за гроші з державного бюджету і за співфінансування із бюджетів місцевих з’явиться 11 міні-полів зі штучним покриттям.

– Таких полів розміром 42 на 22 метри вже проводиться будівництво на 11 об’єктах. Вартість 1 такого поля в середньому складає 1,5 мільйона гривень. З них половина, як я зазначав, суми закладається в місцевих бюджетах, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Триває також реалізація проектів розвитку спортивної інфраструктури у 2017-2018 роках. Серед них – будівництво “Водної арени Тернопіль”, спортзал Збаразької дитячо-юнацької спортивної школи, спортивний майданчик у Підволочиській громаді, майданчик у Великих Дедеркалах на Шумщині, реконструкція з добудовою Козівської дитячо-юнацької спортивної школи.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Першу чергу зведення “Водної арени Тернопіль” планують завершити до кінця літа

Одним з цікавих проектів, які реалізують в області – будівництво спортивного ядра на базі загальноосвітньої школи-інтернату у Кременці. На нього буде спрямовано 13 мільйонів гривень з держбюджету, також передбачене співфінансувння з районного бюджету.

– Ми очікуємо, що там будуть займатися не тільки спортсменів з зимових видів спорту, виходячи з інфраструктури, вважаємо за потрібне комплексно розвивати інфраструктуру починаючи від того, що перепрофілювати інтернат в спортінтернат. З тим, що діти з всієї області, котрі будуть збиратися там, мали можливість не тільки отримувати освіту, загальноосвітню послугу, а й також отримувати можливість себе реалізувати в спортивному напрямку, – каже Степан Барна.

Також із державного бюджету надійдуть гроші на створення у Тернополі багатофункціонального Палацу Спорту на базі колишнього стадіону Текстерно.

Усього на розвиток спортивної інфраструктури області фінансування зросло, порівняно із минулим роком, майже удвічі.