
На Тернопільщині продовжують розвивати спортивну інфраструктуру. Адже основні спортзаклади, які зараз використовують, були зведені ще в 60-70-х роках, тож наразі вони не лише морально, а й технічно застаріли.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Універсальний спортивний майданчик відкрили у Тернопільській загальноосвітній школі-правовому ліцеї №2
2016-й рік, стверджують чиновники, став стартом роботи, тоді почали реалізовувати низку проектів, зокрема, з добудови спортзалів у школах області. Минулого року держава почала фінансувати програму будівництва футбольних полів. На це виділила понад 300 мільйонів гривень.
На Тернопільщині за гроші з державного бюджету і за співфінансування із бюджетів місцевих з’явиться 11 міні-полів зі штучним покриттям.
– Таких полів розміром 42 на 22 метри вже проводиться будівництво на 11 об’єктах. Вартість 1 такого поля в середньому складає 1,5 мільйона гривень. З них половина, як я зазначав, суми закладається в місцевих бюджетах, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Триває також реалізація проектів розвитку спортивної інфраструктури у 2017-2018 роках. Серед них – будівництво “Водної арени Тернопіль”, спортзал Збаразької дитячо-юнацької спортивної школи, спортивний майданчик у Підволочиській громаді, майданчик у Великих Дедеркалах на Шумщині, реконструкція з добудовою Козівської дитячо-юнацької спортивної школи.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Першу чергу зведення “Водної арени Тернопіль” планують завершити до кінця літа
Одним з цікавих проектів, які реалізують в області – будівництво спортивного ядра на базі загальноосвітньої школи-інтернату у Кременці. На нього буде спрямовано 13 мільйонів гривень з держбюджету, також передбачене співфінансувння з районного бюджету.
– Ми очікуємо, що там будуть займатися не тільки спортсменів з зимових видів спорту, виходячи з інфраструктури, вважаємо за потрібне комплексно розвивати інфраструктуру починаючи від того, що перепрофілювати інтернат в спортінтернат. З тим, що діти з всієї області, котрі будуть збиратися там, мали можливість не тільки отримувати освіту, загальноосвітню послугу, а й також отримувати можливість себе реалізувати в спортивному напрямку, – каже Степан Барна.
Також із державного бюджету надійдуть гроші на створення у Тернополі багатофункціонального Палацу Спорту на базі колишнього стадіону Текстерно.
Усього на розвиток спортивної інфраструктури області фінансування зросло, порівняно із минулим роком, майже удвічі.