додому Головні На Тернопільщині перепоховають останки воїнів, які загинули під час боїв у Першу...

На Тернопільщині перепоховають останки воїнів, які загинули під час боїв у Першу світову на горі Лисоня

1347

На Тернопільщині перепоховають останки воїнів, які загинули під час боїв у Першу світову на горі Лисоня. Останки бійців ексгумували в березні-квітні 2017 року. Знайшли їх у кар’єрі на Лисоні. Перепоховання відбудеться 19 червня 2018 року о 12.00 на Австрійській частині міського кладовища у Бережанах.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Сторіччя боїв за гору Лисоня відсвяткували на Тернопільщині

У березні 2017 під час експлуатації кар’єру на горі Лисоня, що поблизу Бережан працівники знайшли скелети людей. Впродовж місяця там працювали нуковці, археологи. З того, що вдалося знайти, можна припустити, що це було санітарне поховання часів Першої світової війни воїнів різних армій.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Тіла 60 українських націоналістів перепоховали у Чорткові

– Там були бої між представниками австро-угорської армії, німецької і російської. Відповідно, в складі і тої і тої армії служили українці. Так що велика ймовірність, що багато хто з тих людей невідомих є українцями. Тіла лежали в хаотичному порядку. Отже, напевно, або під час артилерійського обстрілу їх засипало землею, або ж їх після боїв просто скидали в одній шанці і пізніше поспіхом поховали, – розповідає науковий співробітник Тернопільського обласного центру орхорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини Володимир Салук.

Всього під час розкопок виявили близько 60 кістяків, каже Володимир Салук. Судячи з речей, які були знайдені біля них, це воїни австро-угорської та російської армій.

19 червня о 12 годині на меморіальному кладовищі воїнів Першої світової війни у Бережанах відбудеться перепоховання солдатів. Заплановано, що участь у заході візьмуть представники австрійської та української сторін.