Головна Головні На Тернопільщині із літаків для диких тварин скидатимуть їжу із вакциною від...

На Тернопільщині із літаків для диких тварин скидатимуть їжу із вакциною від сказу

837

На Тернопільщині проводитимуть повномасштабну вакцинацію диких тварин. За 8 місяців цього року було зареєстровано 842 укусів тваринами людей. З них – 14 укусів у яких лабораторно підтверджено захворювання на сказ. У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області прийняли рішення про преоральну вакцинацію, яка розрахована на 6 днів. Із повітря для диких тварин скидатимуть їжу, у якій заховають капсули із вакциною від сказу. Для цього застосують літаки АН-2. Вони облаштовані навігацією, тому можна буде конкретно встановити місце, де розповсюджувати вакцину.

На Тернопільщині ситуація щодо захворювання на сказ досить напружена. Основним носієм збудника цього захворювання є дикі тварини, зокрема, лисиці. Аби запобігти поширенню захворювання на сказ та убезпечити від нього людей та свійських тварин, на Тернопільщині проводитимуть повномасштабну пероральну вакцинацію тварин, яку вже давно використовують у Європі.

-При допомозі авіаційної техніки, літаком АН-2 буде розкидуватись приманка всередині якої буде капсула з вакциною, вакцина нашого виробника і розкидають на відстані. Має бути розкидано не менше 20 приманок на 1 квадратний кілометр із розрахунком на те, щоб лисиці спочивали і таким чином проводились вакцинації, – каже начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here