додому надзвичайне На Тернопільщині продовжують ліквідовувати наслідки снігопадів

На Тернопільщині продовжують ліквідовувати наслідки снігопадів

394

На Тернопільщині продовжують ліквідовувати наслідки  снігопадів. На частині автошляхів області, які ще вчора були заблоковані снігом, рух транспорту сьогодні вдалося відновити. І все ж Тернопільщина серед областей на дорогах яких частково обмежили рух. Державтоінспекція попереджає про складні умови і на дорогах Рівненської, Івано-Франківської, Хмельницької та Волинської областей. Снігову стихію приборкують і у Тернополі, хоч і не без труднощів.

Центральні дороги Тернополя розчистили практично повністю, кажуть у міській раді. Втім відгорнутий сніг поки не вивезли відтак заторів через наслідки негоди місто не уникнуло.

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "По місту дороги розчищені, але проблема виникає в тому що саме велика кількість снігу і якщо було наприклад чотири полоси для руху, то залишається дві, відповідно утруднений проїзд іде буквально, можливо де було дві полоси  то залишається лише одна і водії повинні маневрувати, один одного пропускати, з'їжджати, тут повинні проявити повагу і зрозуміти що сніг, пока його не заберуть, така ситуація буде складатись на дорогах що утруднений даний проїзд".

Тим часом комунальні служби міста взялися за очистку від снігу другорядних доріг, тротуарів та прибудинкових територій, що через наднормове випадання снігу дається не просто, а відтак не надто швидко. Приміром підприємство "КомЕнерго-Тернопіль", яке обслуговує три мікрорайони міста – Новий світ, Канаду та Сонячний, аби впоратися із сніговими наметами, орендувала гусеничну техніку.

Ігор Кравець, директор компанії "КомЕнерго-Тернопіль": "На таких вулицях як на приклад Вербицького-2, 4, Коновальця 6, 8, Вербицького 8, Чубинського 1, Коновальця 16 нам прийшлось залучити спец-техніку, яка змогла впоратися з цією проблемою і ми зараз її зачистили, цю територію і ми продовжуємо цю роботу. В найближчий період ми постараємся повністю міжбудинкові проїзди зачистити, під'їзд технологічного транспорту, тобто ця робота продовжується, вона продовжується до тих пір, поки ми не наведем порядок".

У комунальників прохання до власників автівок – не залишати автомобілі у дворах, що серйозно ускладнює проїзд очисної техніки.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "На дев'яту годину ранку очищено силами жеків 400 дворів. Проводиться очищення доріг, головні центральні проїзні дороги в Тернополі розчищені повністю, зараз йде робота по другорядних територіях. Крім того сьогодні стоїть доручення розчистити повністю і вивезти сніг з центральної частини міста – це вулиця Сагайдачного а також Театральний майдан. Крім того жеки розпочали роботу по очищенню будівель від бурульок, які з'являються в звязку з таненням льоду і ця робота продовжується в щоденному режимі. Першочергово далі очищаються мости і підйоми, під'їзди до лікарень. Сьогодні закінчується очищення всіх під'їздів і підходів до шкіл, тому що з завтрішнього дня діти йдуть до школи, щоб мали можливість зручно добратись".

Маршрутки і тролейбуси на свої маршрути сьогодні виїхали в повному обсязі, каже Сергій Надал, їх проїзд забезпечено задовільно, втім проблемним залишається під'їзд до зупинок. Покращилася ситуація на головних автошляхах області. Рух транспорту у основних напрямках вдалося відновити, зокрема частково відновився проїзд дорогами Тернопільщини важковагових автомобілів. Черги вантажівок у проблемних місцях відчутно поменшали. Ще вчора 17 грудня важко-вагові автомобілі, не обладнані ланцюгами на колесах в напрямок Підволочиська, від Збаразького кільця, не пропускали – нині їм дозволено вільний проїзд. Безперешкодний рух дозволено і легковим та маловаговим автомобілям. Втім дороги державного та місцевого значення, на яких проїзд досі проблемний, на Тернопільщині таки є.
 

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "Поки що ще не розчищена ділянка автодороги, це ділянка об'їзної міста Тернополя, це зі сторони Глубочка до львівської траси. Плюс залишається не пробитою дорога в нас Тернопіль-Ланівці, доїзду до Лановець немає, ну і дорога Кременець-Біла Церква, також поки що вони не пробиті. Було здійснено ряд заходів, забезпечено проїзд в напрямку Хмельницького, значить, дорога до Підволочиська нормальна, але там виникають зараз проблеми на хмельницькій території, там чистять сніг, але все ж таки ця дорога є проблематичною".

На цьому зима в області не завершується, каже Микола Лецкалюк, відтак водіїв вкотре просять без потреби не виїжджати.

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "Сніг передбачають шо буде продовжувати йти, є пориви вітру, такшо ситуація складна і вона з кожною хвилиною міняється. Тому шо пориви вітру бувають, дорога заноситься незалежно від того що почищено. Так що люди повинні зрозуміти, звичайно на це зважати і відповідно все ж таки утриматися від можливо якихось дальніх поїздок, а якщо це не можливо, то все ж таки пересвідчитися що на цій дорозі є певні труднощі, мати з собою навіть якийсь певне гарячий чай, якісь комплекти одягу, мати якийсь трос, щоб в разі навіть якщо виникне якась небезпека, щоб могли допомогти рятувальникам і собі".