додому Новини На Тернопільщині 36 порушень продажу алкоголю і тютюну вже виявили податківці в...

На Тернопільщині 36 порушень продажу алкоголю і тютюну вже виявили податківці в 2013 році

369

На Тернопільщині алкоголь і цигарки продають без акцизних марок та без наявності ліцензій, а також неповнолітнім. З початку року органи податкових служб виявили 36 правопорушень вимог чинного законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Усіх порушників оштрафували, загальна сума санкцій – понад 130 тисяч гривень. Станом на 1 березня через фальсифікації анулювали 42 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем та 34 – на право роздрібної торгівлі цигарками.

Від початку цього року, розповідають у Державній податковій службі, на Тернопільщині виявили 15 фактів роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими, ніж мінімальні оптово-відпускні. Фахівці нагадують, що з 1 березня мінімальна вартість півлітрової пляшки горілки – 30 гривень 10 копійок. За три місяці цього року зареєстрували і три випадки, коли вартість цигарок перевищувала максимальні ціни, встановлені виробником та імпортером.

– З початку цього року виявлено 36 правопорушень вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. До порушників застосовані фінансові санкції в сумі 130 тисяч гривень, – розказала головний державний податковий інспектор відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в Тернопільській області Інеса Мендрунь.

Найменший штраф за порушення вимог чинного законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, розповідає Інеса Мендрунь, – одна тисяча гривень. Інколи за продаж цигарок без ліцензі, без акцизних марок, неповнолітнім анульовують ліцензію та вилучають товар.

– Також виявлено 9 фактів здійснення безліцензійної роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном, 4 факти зберігання алкогольних напоїв у місцях, не внесених до Єдиного реєстру, 2 факти реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюновиїх виробів неповнолітнім, два факти зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку та один факт торгівлі алкогольними напоями через касовий парат, не внесений до ліцензії, – каже Інеса Мендрунь.

Минулого року на Тернопільщині зареєстрували 224 порушення.  Найчастіше продавали алкоголь і цигарки неповнолітнім, без акцизних марок та без наявності ліцензій.