додому Новини На теренах Чортківщини вже більше 20-ти років допомагає нужденним “Карітас” Бучацької єпархії...

На теренах Чортківщини вже більше 20-ти років допомагає нужденним “Карітас” Бучацької єпархії УГКЦ

527
На теренах Чортківщини вже більше 20-ти років допомагає нужденним “Карітас” Бучацької єпархії української греко-католицької церкви. Особливо відчутна допомога благодійників стала в період великої війни: це, зокрема підтримка людей у кризових ситуаціях. У Карітасі працюють більше десяти волонтерів-експертів, які займаються найскладнішими випадками. До прикладу, психологиня центру допомогла переселенці із Херсонщини, яка не могла спати тижнями після вибуху на Каховській ГЕС. Про добрі справи “Карітасу” Бучацької єпархії української греко-католицької церкви – далі.
З початком повномасштабного вторгнення більшість парафій УГКЦ перетворились на справжні штаби підтримки постраждалих від воєнних дій. Найактивніші з громад стали частиною масштабної ініціативи “Карітас”. До прикладу, у Бучацькій єпархії небайдужі створили справжній простір підтримки.

Отець Роман Бронецький, директор ТО БФ “Карітас Бучацької єпархії УГКЦ”, ділиться: “В цьому часі ми зробили багато добрих справ: роздавали гарячі обіди. В 2022 році ми роздали 4500 тисячі обідів. Ще роздавали продуктові табори ті гігієнічні набори”.

Тетяна Яблонь, психологиня БФ “Карітас Бучацької єпархії УГКЦ”, коментує: “Ми працюємо впершу чергу з ВПО, але поряд з ним ми допомагамо сім’ям, багатьодітним людям з інвалідністю, самотнім людям, людям самотнім похилого віку. Наші двері Карітасу “Бучацької єпархії” завжди відкриті для тих, хто потребує допомоги: теплим словом, обіймами, продуктовими наюборами, психологічним супроводом”.
Із складними випадками у “Карітасі” Бучацької єпархії української греко-католицької церкви працюють більше десяти волонтерів-експертів.

Психологиня центру пригадує, як також допомогла переселенцям із Херсонщини. Жінка з Херсонщини тижнями не могла заснути після вибуху на Каховській ГЕС.

Волонтери “Карітасу” Бучацької єпархії української греко-католицької церкви днями започаткували благодійний проект “Миколаєм можеш бути ти”. Щоб долучитись до акції варто лише принести вказані благодійниками іграшки, солодощі, теплі речі, дитячі книжки за адресою місто Чортків, вулиця Монастирська, 2. Допомогти можна й фінансово.