додому Новини На Театральній площі Тернополя почали встановлювати новорічну ялинку

На Театральній площі Тернополя почали встановлювати новорічну ялинку

1933

 

vlcsnap-2016-11-29-18h29m26s975Тернопіль вже готується до Новорічних та Різдвяних свят. Символ святкувань – ялинку – сьогодні почали встановлювати на Театральній площі. Офіційне відкриття головної ялинки Тернопільщини традиційно запланували на дня Святого Миколая, 19 грудня. Також комунальники обіцяють прикрасити вулиці міста святковою ілюмінацією, якої, кажуть, цьогоріч у Тернополі побільшає.

З 2009 року Тернопіль прикрашає штучна ялинка, яку встановлять і цього року. В управлінні житлово-комунального господарства Тернополя кажуть: така і екологію збереже, і гроші зекономить, оскільки зелену красуню за правильного зберігання можна використовувати впродовж шести років.

Не ставили штучної ялинки лише у 2013 році – через події на майдані у Києві, де, начебто для встановлення головної новорічної ялинки країни, вдалися до силового розгону Євромайдану, на який виходили українські студенти. Тоді зимові свята тернополяни проводили біля живої зеленої красуні, яка росте на майдані Волі.

Штучну ялинку і прикраси для неї передали на баланс комунального підприємства “Тернопільміськсвітло”. У грудні 2014 року штучна ялинка знову повернулася на Театральний майдан у Тернополі. Її ж встановлять і цього року. Щоправда, це вже всьоме. Проте комунальники запевняють: ялинка у належному стані, її безпечно використовувати, а ще вона вогнебезпечна, тому не горить.

– При проведенні щорічного монтажу, ми всі вузли ялинки обстежуємо, таких випадків ще не було, щоб каркас ялинки був пошкоджений. Тим більше, що один рік вона дійсно не виставлялася. Ми не бачимо, щоб там були якісь порушення, тріщини. Тобто вона має бути безпечною, – розповідає заступник начальника управління, начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури міського управління ЖКГ Андрій Дроздовський.

Висота зеленої красуні Тернополя – 19,5 метрів. Щороку її прикрашають гірляндами та новорічними іграшками. Цьогоріч планують докупити нові прикраси. Загалом святкову атмосферу створять і освітлені центральні вулиці міста. Як і в минулі роки, їх прикрасять гірляндами. Доповненням стануть і тернопільські фонтани.

– Заплановано виконати роботи і вже вони частково виконані – це святкова ілюмінація на наших водограях, фонтанах. Вже облаштовано є на п’яти фонтанах бо бульварі Шевченка, встановлені металічні каркаси. До кінця цього тижня має бути встановлений каркас на фонтані “Сльози Гронського”. Плануються нові додаткові освітлення влаштувати від ресторану Тернопіль до ресторану Максим і на бульварі Данила Галицького, – каже Андрій Дроздовський.

Офіційно головна ялинка області засяє вогнями у День святого Миколая, 19 грудня. На Театральному майдані Тернополя цього дня відбудеться розважальна програма: працюватиме ярмарок та атракціони.