Головна Головні На строкову службу в армії з Тернопільщини покличуть близько півтисячі юнаків

На строкову службу в армії з Тернопільщини покличуть близько півтисячі юнаків

444

vlcsnap-2016-04-19-15h59m44s039Призов на строкову службу триває  в Україні. Із нашої області до армії цієї весни покличуть близько півтисячі юнаків. Відправлятимуть у військові частини лише тих, хто досяг двадцятирічного віку і є придатними до служби психологічно та за станом здоров’я.

Чому до військкоматів кличуть хлопці від 18 до 20 років, коли згідно з Указом Президента відправленню підлягають ті, хто віком від 20-ти до 27-ми, пояснили у Тернопільському військкоматі.

– Для того, щоб вони з’явилися в військкомат, пройшли медичний огляд, і був визначений їх ступінь придатності до військової служби. В подальшому за рішенням обласної призивної комісії зазначені категорії призовників буде надана відстрочка від призову відповідно: 98-го року і 97-го року народження – до 31 грудня 2016 року, 96-го року народження – до дати народження, – пояснює т.в.о. начальника відділу комплектування та призову Петро Сирко.


Відправки розпочнуться в травні. Згідно з планом на строкову службу покличуть близько півтисячі осіб. У військоматі нагадують, що строковиків в зону АТО не відправляють. Вони проходитимуть службу у Збройних силах України, Нацгвардії, прикордонних службах. Аби не відповідати перед законом, навіть якщо повістку їм не принесли, на призовну дільницю вони мають з’явитись самі.

– Виходячи з того, що в Указі сказано, що призив починається з 5 травня, відповідно, за 5 днів до відправки, не пізніше, ніж за 5 днів повинна бути вручена повістка. Тому орієнтовно получається не раніше, ніж з 10 травня. Самого плану відправок на даний час немає, – каже Петро Сирко.

План відправлень наразі – на затвердженні в Кабінеті міністрів. Вони триватимуть до кінця червня. Тих призовників, які ухиляються від строкової служби, чекає адміністративна, або й кримінальна вдповідальність, а їх прізвища будуть подані у розшук, кажуть у військоматі.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here