додому суспільство На строкову службу у Збройні Сили України з наступного року не призиватимуть

На строкову службу у Збройні Сили України з наступного року не призиватимуть

464

На строкову службу у Збройні Сили України з наступного року не призиватимуть, армію в подальшому вкомплектовуватимуть військовослужбовцями за контрактом. Втім рано радіти тим, хто не бажав служити – залишається обов'язковим строковий призов юнаків у Внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України.

Сьогодні із обласного збірного пункту Тернопільщини провели останню відправку осінньої призовної кампанії 2013 року. 57 хлопців поповнять військові ряди у Стрию, на Київщині, Харкові, тощо. Загалом цієї осені із області на строкову службу відправили 260 призовників. Частина із них, тобто ті, хто призвався саме у Збройні Сили України, стануть останніми наразі солдатами-строковиками. Із 2014 року у ЗСУ призов призупинять, вкомплектовуючи їх надалі військовослужбовцями за контрактом. Втім, на цьому військові комісаріати свою приписну і призовну діяльність не припиняють, керуючись Указом Президента України про здійснення чергового призову в 2014 році, прийнятим іще 14 жовтня.

Олег Денисюк, начальник відділу комплектування та призову, заступник військового комісара Тернопільської області: "Першим пунктом, "Не проводити у 2014 році призов до Збройних Сил України, та інших військових формувань (крім внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України)". І тут же є обумовлено: "Призвати на строкову військову службу до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України придатних за станом здоров'я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу…"

Відправлятимуть юнаків на строкову службу у Внутрішні війська як і раніше – двічі на рік. Весняний призов – у квітні-травні 2014 року, та осінній – у жовтні-листопаді.

Олег Денисюк, начальник відділу комплектування та призову, заступник військового комісара Тернопільської області: "Призив буде здійснюватися, але вийнятково у внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України".

Якщо взяти попередні призовні кампанії на Тернопільщині, то щопризову саме у внутрішні війська МВС України на строкову службу йшло від 140 до 170 хлопцівиків.

Олег Денисюк, начальник відділу комплектування та призову, заступник військового комісара Тернопільської області: "Думаю що число не зменшиться, може збільшиться, але не зменшиться".

Нині ж на Тернопільщині у обласному військкоматі підсумовують осінній призов та починають готуватись до 1 січня, коли почнеться приписна кампанія, нині ще 17-річних хлопців, до призовних дільниць.