додому політика На сьогоднішній сесії обласної ради були відсутні свободівці

На сьогоднішній сесії обласної ради були відсутні свободівці

585

Сьогодні депутати Тернопільської обласної ради мали б розглянути бюджет на 2013 рік та більше сорока важливих господарських питань. Пленарному засіданню передували бюджетні громадські слухання, представники облдержадміністрації, обласної ради та громадськість обговорювали проект бюджету на наступний рік.

Розпочалися слухання о 10:00. А вже о 12 годині мала б розпочати роботу сесія обласної ради. Проте в сесійній залі знову не було необхідної кількості депутатів – зареєструвалося лише 43 обранці, майже у повному складі була відсутня фракція "Свободи".  На попередньому засіданні облради у вівторок, 25 грудня, також не було кворуму. Представники кожної з фракцій в обласній раді сьогодні висловили свою позицію, щодо ситуації. Депутати від Нашої України, Української Народної Партії, Єдиного центру, Блоку Литвина, Партії регіонів заявили: сьогодні були готові працювати.

Свободівці  свою відсутність на сесії пояснили тим, що паралельно відбуваються громадські бюджетні слухання та заявили:  їх фракція братиме участь у сесії, у голосуванні усіх господарських, соціально-економічних питань лише після цих слухань. В сесійній залі сьогодні був голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян. Він взяв участь в погоджувальній раді та наголовив на необхідності прийняття бюджету на 2013 рік. Після погоджувальної ради виконуючий обов'язки голови Тернопільської обласної ради Сергій Тарашевський запросив депутатів та представників облдержадміністрації взяти участь в громадських бюджетних слуханнях та переніс пленарне засідання обланої ради на 14:30.

По обіді необхідної кількості депутатів у сесійній залі так і не було, зареєструвалося 43 обранців. Депутат від "Свободи" Марія Чашка повідомила:  в бюджетних громадських слуханнях, які сьогодні тривали впродовж  п'яти годин, зробили перерву до 2 січня. Відтак депутати від "Свободи" готові брати участь у сесії обласної ради лише по завершенню слухань. Сергій Тарашевський заявив, що буде звертатися до вищого  та регіонального керівництва "Свободи" з вимогою підтвердити готовність депутатів брати участь у сесійному засіданні. Лише після їх офіційної відповіді пленарне засідання сорок п'ятої сесії обласної ради продовжать.