Головна здоров'я На Східному масиві Тернополя відкрили нову амбулаторію сімейної медицини

На Східному масиві Тернополя відкрили нову амбулаторію сімейної медицини

4920

IMG_0882_03Мешканці Східного масиву у Тернополі стали ближчими до сімейної медицини. Адже у цьому районі міста відкрили чергову амбулаторію. Тут пацієнти зможуть здати аналізи, визначити рівень цукру в крові та отримати ін’єкції, призначені лікарем. Для мешканців мікрорайону таке розташування медичного закладу дуже зручне, бо раніше вони їздили у другу міську поліклініку.

Нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини відкрили на проспекті Степана Бандери, 72 у Тернополі. У тестовій формі вона розпочала прийом пацієнтів ще з 25 грудня минулого року. Вчора її відкрили офіційно. Амбулаторія забезпечена необхідним медичним обладнанням. Нapaзi y нiї пpaцюють 10 сімейних лікарів, якi oбcлyгoвyють пoнaд 20 тиcяч тepнoпoлян з мiкpopaйoнy «Схiдний».

– Амбулаторія почала роботу в тестовому режимі з 25 грудня. Ми вивчали всі зауваження, всі пропозиції пацієнтів, їх буде враховано, буде виправлено. Відповідно, відкриття цієї амбулаторії дозволить жителям Східного масиву безпосередньо звертатися за допомогою, а не їхати в поліклініку №2. Це в свою чергу дозволить зменшити черги в поліклініці №2 і таким чином покращується медична допомога і доступність медичної допомоги до жителів міста Тернополя, – розповідає  начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростичлав Левчук.

– Треба трохи може до чогось звикнути нам, пацієнтам, але в принципі, пацієнтів вже є багато. Я думаю, що їм зручно. От живуть люди на Слівенській, на Бандери, їм обмаль часу, зовсім не потрібно кошти затрачати, щоб приїхати сюди. І лікар добереться швидше до пацієнта, якщо є виклик на дім, – додає завідувач амбулаторії №8 Ірина Івашкевич. – Плюс до того, що в нас є кабінет процедурний, де можна отримати ін’єкції, які лікар назначає, зробити аналіз крові, аналіз сечі, зробити кардіограму, визначити рівень цукру.

Працівники амбулаторії розповіли і про нововведення: електронну чергу та електронний реєстр пацієнтів. Медперсонал уже звик до такої системи роботи. Зараз до неї привчають відвідувачів.

– В нас в кожного лікаря є комп’ютер, є електронний реєстр пацієнтів.Там будуть вноситись абсолютно всі дані про пацієнтів: і тимчасова непрацездатність, і випадки захворювань, і хто має інвалідність  – все-все про пацієнта. Це дуже зручно, це буде все по місту. Кожен лікар зможе подивитись все про пацієнта, всі відомості, які йому необхідні. Кожному пацієнту вказується кабінет, куди він має звернутися, і його номер черги. І він може от на лавочці тут чекати, спокійно чи там в коридорі і слідкувати за монітором – от 10 кабінет, 5 талончик, хто має  – може заходити до лікаря. І от коли він вийде з кабінету, медсестричка натискає кнопочку і вже висвітлюється, що пацієнт з шостим талончиком може йти на прийом, – говорить Ірина Івашкевич.

Розташування амбулаторії є зручним для мешканців мікрорайону, адже медичний заклад недалеко від дому. Єдине до чого залишилось звикнути, це нова система запису на прийом.

На сьогоднішній день у Тернополі існує 17 амбулаторій, з них 4 відокремлених. 2016 рік у Тернополі також буде присвячений розвитку первинної медико-санітарної допомоги. Тому цьогоріч у міськраді планують відкрити чергову амбулаторію у мікро-районі “Аляска”, де мешкає багато людей.

Коментарі

2 КОМЕНТАРІ

 1. Так сталося, що я раптово захворіла. В новинах за тиждень побачила даний відеоролик. Вирішила звернутися до свого терапета, який поміняв місце дислокації. Тому, маю власну думку з приводу побачених новин. Напевно все, що сказано у відеоролику, повна брехня, окрім того, що відкрили сімейну амбулаторію на Східному масиві.
  І не потрібно розказувати, що там можна здати аналізи!
  Щоб зробити аналіз крові, потрібно брати направлення від дільничого лікаря, їхати на БАМ у 2-гу поліклініку, записуватись у чергу для здачі певного аналізу. На наступний день, здавати аналізи і через день їхати в амбулаторію до дільничого лікаря, щоб прокоментував ваші аналізи! Круто!!! Щоб отримати результати, треба трохи поїздити. А щоб попасти до іншого спеціаліста, то теж потрібно йти в амбулаторію, взяти направлення, а далі їхати знову на Бам.
  То для кого ця зручність?
  Головне для нашим урядовцям поставили галочку, навпроти слова “виконано”!
  Про що можна говорити з практикуючим терапевтом, у якого стаж більше 30 років, коли на прохання пацієнта виписати направлення на аналіз крові, він відповідає: “А навіщо? Для загального розвитку?”…
  Бажання йти до наших лікарів відпадає, а чесно, вже давно відпало…тому що це не лікар, який не розуміє, що хоча б 1 раз в рік потрібно проходити обстеження та здати аналізи, щоб потім не було пізно!
  Але хіба вони знають, що таке профілактика?
  Головне призначити лікування, а які аналізи, байдуже!
  ЦЕ ЗАЛІКОВУВАННЯ, А НЕ ПРОФІЛАКТИКА!!!
  А щодо черги і нововведення про електронний реєстратор, то напевно він працював лише в період знімання новинного ролика))).
  Ще дуже гарно було сказано про комп’ютери в кожному кабінеті та про введення обліку картки пацієнта. В кабінеті у якому приймав терапевт, немає ніякого комп’ютера, моя карточка втрачена терапевтом і моєї історії теж немає. І все продовжується писатися вручну на якихось листочках, які може будуть вклеєні у мою неіснуючу амбулаторну картку…

  Радує те, що можливо колись, це буде працювати, але поки що, все дуже печально…

  Ось такий мій похід у сімейну амбулаторію.
  Не варто писати чи допоміг мені лікар, думаю, що і так все зрозуміло!!!

 2. Допустила декілька помилок, прошу вибачення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here