додому здоров'я На Східному масиві Тернополя відкрили нову амбулаторію сімейної медицини

На Східному масиві Тернополя відкрили нову амбулаторію сімейної медицини

8067

IMG_0882_03Мешканці Східного масиву у Тернополі стали ближчими до сімейної медицини. Адже у цьому районі міста відкрили чергову амбулаторію. Тут пацієнти зможуть здати аналізи, визначити рівень цукру в крові та отримати ін’єкції, призначені лікарем. Для мешканців мікрорайону таке розташування медичного закладу дуже зручне, бо раніше вони їздили у другу міську поліклініку.

Нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини відкрили на проспекті Степана Бандери, 72 у Тернополі. У тестовій формі вона розпочала прийом пацієнтів ще з 25 грудня минулого року. Вчора її відкрили офіційно. Амбулаторія забезпечена необхідним медичним обладнанням. Нapaзi y нiї пpaцюють 10 сімейних лікарів, якi oбcлyгoвyють пoнaд 20 тиcяч тepнoпoлян з мiкpopaйoнy «Схiдний».

– Амбулаторія почала роботу в тестовому режимі з 25 грудня. Ми вивчали всі зауваження, всі пропозиції пацієнтів, їх буде враховано, буде виправлено. Відповідно, відкриття цієї амбулаторії дозволить жителям Східного масиву безпосередньо звертатися за допомогою, а не їхати в поліклініку №2. Це в свою чергу дозволить зменшити черги в поліклініці №2 і таким чином покращується медична допомога і доступність медичної допомоги до жителів міста Тернополя, – розповідає  начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростичлав Левчук.

– Треба трохи може до чогось звикнути нам, пацієнтам, але в принципі, пацієнтів вже є багато. Я думаю, що їм зручно. От живуть люди на Слівенській, на Бандери, їм обмаль часу, зовсім не потрібно кошти затрачати, щоб приїхати сюди. І лікар добереться швидше до пацієнта, якщо є виклик на дім, – додає завідувач амбулаторії №8 Ірина Івашкевич. – Плюс до того, що в нас є кабінет процедурний, де можна отримати ін’єкції, які лікар назначає, зробити аналіз крові, аналіз сечі, зробити кардіограму, визначити рівень цукру.

Працівники амбулаторії розповіли і про нововведення: електронну чергу та електронний реєстр пацієнтів. Медперсонал уже звик до такої системи роботи. Зараз до неї привчають відвідувачів.

– В нас в кожного лікаря є комп’ютер, є електронний реєстр пацієнтів.Там будуть вноситись абсолютно всі дані про пацієнтів: і тимчасова непрацездатність, і випадки захворювань, і хто має інвалідність  – все-все про пацієнта. Це дуже зручно, це буде все по місту. Кожен лікар зможе подивитись все про пацієнта, всі відомості, які йому необхідні. Кожному пацієнту вказується кабінет, куди він має звернутися, і його номер черги. І він може от на лавочці тут чекати, спокійно чи там в коридорі і слідкувати за монітором – от 10 кабінет, 5 талончик, хто має  – може заходити до лікаря. І от коли він вийде з кабінету, медсестричка натискає кнопочку і вже висвітлюється, що пацієнт з шостим талончиком може йти на прийом, – говорить Ірина Івашкевич.

Розташування амбулаторії є зручним для мешканців мікрорайону, адже медичний заклад недалеко від дому. Єдине до чого залишилось звикнути, це нова система запису на прийом.

На сьогоднішній день у Тернополі існує 17 амбулаторій, з них 4 відокремлених. 2016 рік у Тернополі також буде присвячений розвитку первинної медико-санітарної допомоги. Тому цьогоріч у міськраді планують відкрити чергову амбулаторію у мікро-районі “Аляска”, де мешкає багато людей.