додому суспільство На сесії тернопільської міськради затвердили бюджет-2014 та перейменували одну з головних площ

На сесії тернопільської міськради затвердили бюджет-2014 та перейменували одну з головних площ

449

У Тернополі буде площа Героїв Євромайдану, в честь людей, які загинули та постраждали під час сутичок у столиці в останні дні. Для цього депутати міськради вирішили перейменувати один з центральних майданів, Майдан мистецтв. Таке рішення прийняли сьогодні на 44-ій сесії. Крім цього затвердили міський бюджет та програму соціально-економічного розвитку на 2014-й рік і прийняли звернення до Президента України щодо прийнятих Верховною Радою 16 січня законів.

44-ту сесію депутати Тернопільської міськради відкрили не лише традиційним гімном України, а й хвилиною мовчання – в пам'ять про загиблих в сутичках у Києві. Трагічні події останніх днів на столичній вулиці Грушевського спонукали тернополян пам'ять увіковічнити у назві тернопільського майдану, кажуть депутати. Таку ініціативу народні обранці підтримали на сесії. На площу Героїв Євромайдану перейменують майдан Мистецтв у центрі міста.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Чому саме цей? Бо він знаходиться в центральній частині міста. І це буде найменш болісно, бо там розташовано лише два адресних номера, які належать лише двом юридичним особам, і дуже швидко можна зробити переоформлення документів. Тобто це не буде шкодити мешканцям і багатьом підприємцям".

Саме столичні події спонукали депутатів провести заплановану на 24 січня сесію на день раніше. Проте одним з головних питань став міський бюджет на 2014 рік, який затвердили на сесії. Цьогоріч він більший, як торік на 119 мільйонів гривень і становить 928 мільйонів.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Держава в черговий раз проігнорувала питання фінансування спорту. При потребі 13 млн грн для спортивних шкіл Тернополя фактично виділено 3 млн. Решта – з міського бюджету. Також не профінансована на жодну копійку позашкільна освіта для дітей, державу це не цікавить, тому видатки у розмірі 6 млн грн знову з міського бюджету, щоб забезпечити існування дитячих груп, секцій і гуртків".

Гроші на капітальний ремонт комунального господарства, нову техніку та ремонти в закладах медицини, освіти, культури та спорту доведеться виділити також з міського бюджету. Затвердили депутати і програму соціально-економічного розвитку міста. Останнє рішення, яке прийняли на засіданні – звернення до Президента України, в якому закликали скасувати закони, прийняті Верховною Радою 16 січня, які на думку депутатів, порушують Конституцію.

Ігор Турський, секретар Тернопільської міської ради: "Порушують зокрема:

– вимоги ч. 2 ст. 8 Конституції, згідно з якою Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй;
– ч. 2, 3 ст. 22 Конституції, згідно з якими конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані".

Загалом у порядку денному 44-ї сесії понад 130 питань. Решту продовжать розглядати на наступному засіданні. Коли воно відбудеться, поки невідомо, адже частина депутатів приєднались до активістів в Києві.