додому політика На сесії облради голову представницького органу так і не вибрали

На сесії облради голову представницького органу так і не вибрали

574

Нового голову Тернопільської обласної ради мали б обрати сьогодні на 45-й сесії облради, оскільки Олексій Кайда переміг на виборах до Верховної Ради України у 163 одномандатному виборчому окрузі і став народним депутатом.

Єдину кандидатуру на посаду голови облради запропонувала фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" – Василя Хомінця. Депутати впродовж години шляхом таємного голосування робили свій вибір. Порахувавши голоси, голова лічильної комісії Михайло Тимошик оголосив результати. За кандидатуру Василя Хомінця на посаду голови Тернопільської обласної ради проголосувало 57 із 61 необхідного для обрання депутата, не підтримало кандидата від "Свободи" 11 обранців. Екс-голова облради Олексій Кайда заявив про можливість перевиборів Тернопільської обласної ради.
 
На 45-й сесії Тернопільської обласної ради її голова Олексій Кайда склав свої повноваження, оскільки переміг на виборах у народні депутати України в 163 виборчому окрузі. Олексій Кайда підсумував діяльність облради за більше як три з половиною роки.
 
Олексій Кайда, переможець виборів народних депутатів України у 163 виборчому окрузі: "Вся моя діяльність на посаді голови Тернопільської обласної ради завжди була на поверхні, завжди була відкритою, була прозорою. Я завжди спілкувався з депутатами всіх рівнів, незалежно від партійної приналежності, від політичних вподобань".
 
За дострокове припинення повноважень голови Тернопільської облради Олексія Кайди проголосувало 80 депутатів. Далі приступили до обрання нового голови облради. Єдину кандидатуру запропонувала фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" – Василя Хомінця. Пропозицій від інших фракцій щодо кандидатур на посаду голови не було.
 
Василь Хомінець,кандидат на посаду голови Тернопільської облради: "У своїй діяльності я керувався, керуюсь і буду керуватись виключно інтересами депутатського корпусу, громадськості і соціально-економічними, національними інтересами Тернопільської області в цілому і кожного її жителя зокрема. Гарантую власну чесність, принциповість у відстоюванні інтересів".
 
Кожна із фракцій в облраді могла взяти участь в обговоренні кандидатури на посаду голови ради. Свою думку та позицію висловили представники Партії регіонів, Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та Української Народної партії.
 
Павло Федик, депутат Тернопільської обласної ради від Партії регіонів: "Я хочу висловити позицію фракції Партії регіонів. Через те, що не відбулося конструктивних діалогів, не було погоджених речей, не було зустрічей претендента на голову Тернопільської облради з фракцією Партії регіонів, ми не будемо брати участі в голосуванні".
 
Леонід Бицюра, депутат Тернопільської обласної ради від ВО "Свобода": "Позиція сьогодні має бути однозначною, є претензії сьогодні окремих політичних сил, які не здобули політичного результату в Тернопільській області. Вони мусять залишатися політичними претензіями. Але ті політичні сили мають, повинні усвідомлювати ту свою відповідальність за той процес прийняття бюджету, прийняття програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільщини, який нас очікує".
 
Володимир Болєщук, депутат Тернопільської обласної ради від Української Народної партії: "Фракція УНП буде підтримувати кандидатуру Василя Петровича Хомінця, буде за нього голосувати. Сьогодні ми також маємо історичну подію, ми підписали угоду про співпрацю між трьома фракціями: "Наша Україна", "Свобода" та "УНП". Ми закликаємо депутатів інших фракцій приєднуватися до нашої угоди для того, щоб ми дійсно могли працювати на благо нашої області".
 
Упродовж години шляхом таємного голосування депутати робили свій вибір: підтримати чи не підтримати кандидата на посаду голови облради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Василя Хомінця. Підрахувавши голоси, голова лічильної комісії Михайло Тимошик оголосив результати голосування: участь у ньому взяло 68 депутатів. Із них підтримали кандидатуру Василя Хомінця – 57, не підтримали – 11. Для обрання голови потрібен щонайменше 61 голос, тому очільника обласної ради обрати не вдалося.
 
Олексій Кайда, переможець виборів народних депутатів України у 163 виборчому окрузі: "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – я це заявляв і ще раз повторюю – не боїться йти на перевибори і ми підемо на перевибори, шановні колеги. В нас рука не здригнеться змінити все на користь українців, не тільки на Тернопільщині, але і в Україні. Слава Україні".
 
Депутати внесли  зміни до обласного бюджету на 2012 рік. А останнє питання в порядку денному "Про звернення депутатів Тернопільської облради  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів щодо збереження 11-ї окремої гвардійської артилерійської Київської Тернопільської орденів Червоного Прапора і Богдана Хмельницького бригади" перенесли на наступне пленарне засідання.
 
TV-4