додому духовність На професійній прощі інтернатних закладів служитимуть окрему літургію жестами

На професійній прощі інтернатних закладів служитимуть окрему літургію жестами

751

vlcsnap-2016-05-23-18h29m03s730З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у вівторок, 24  травня, відбудеться професійна проща інтернатних закладів Тернопільщини. Участь у ній візьмуть 14 шкіл-інтернатів. Для дітей із вадами слуху служитимуть окрему літургію – жестами. Долучитись до професійної прощі може кожен охочий, для цього потрібно звернутися в обласне управління освіти.

Одним із найдавніших чудотворних місць України є Марійський Духовний Центр у селі Зарваниця на Тернопільщині. Це мальовниче село є найбільшим духовним міжконфесійним центром всієї України. Кожного року тисячі мирян приходять сюди, щоб очистити свою душу від різних тягот, помолитись Богу та попросити здоров’я та щастя своїй родині.

З 2002 року на Тернопільщині проводять професійні прощі. У перші роки їх проводили одну-дві, та з часом охочих взяти участь у такому заході побільшало. Тож тепер проводять від 10 до 13 прощ на рік.

Тематика професійних прощ цього року присвячена року Божого Милосердя, а їх гасло “Милосердні, як Отець”. У вівторок, 24 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей відбудеться проща інтернатних закладів. Долучитися до неї може кожен.

– Завтра, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей буде відбуватися проща інтернатних закладів Тернопільщини. Є 14 інтернатних закладів для дітей слабочуючих і дітей з вадами слуху. Служиться окрема літургія жестами. Кожна професійна проща має індивідуальний формат її проведення, а також є така дуже індивідуальна, от наприклад по завершенні літургії традиційного водосвяття у Зарваниці відбудеться представлення кожного інтернатного закладу, – розповідає голова комісії у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Анна Зварич.

Розпочали проводити професійні прощі цього року з квітня. Кожна із прощ є тематичною і має свій формат. Проводиться вона в день професійного свята, або ж напередодні. Так, 22 квітня, на прощу у Зарваницю приїжджали працівники казначейської служби.

Запам’яталась усім проща казначеїв тим, що у ній взяли участь представники управлінь з усієї України. А також, у цей день 22 квітня, освятили Державний Прапор довжиною у 78 метрів. Представникам кожного управління роздали по частині стягу. Наступні професійні прощі проходитимуть протягом літа та осені.

Так, 5 червня вперше проведуть професійну прощу для журналістів, у липні – для працівників фіскальної служби у Тернопільській області. У вересні буде проща працівників ДСНС, проща військовослужбовців та проща освітян. У жовтні відбуватиметься проща працівників дорожньої служби та проща робітників соціальної сфери. І замикає цикл проща працівників пенсійного фонду України у Тернопільській області.