додому культура На прем’єрі “Пошилися в дурні” Марка Кропевницького у Тернополі аншлаг

На прем’єрі “Пошилися в дурні” Марка Кропевницького у Тернополі аншлаг

623

На прем'єрний показ музичної комедії-жарту "Пошилися у дурні" у Тернопільському обласному академічному драматичному театрі імені Т. Шевченка знову розкупили всі квитки. Виставу показують вже втретє і втретє – аншлаг.

Оперету-жарт у трьох діях "Пошилися в дурні" Марко Кропивницький написав ще наприкінці позаминулого століття, проте вона і досі змушує сміятись українських глядачів. Традиційний мольєрівський сюжет про спритного слугу й простакуватого пана тут засвідчив "справжній сатиричний хист" драматурга та його здатність змальовувати персонажів, вихоплених із життя. За сюжетом у сусідів – мірошника Кукса та коваля Дранко – росте багато дочок. У одного п'ять, в іншого – аж сім. Самі жартують: цілий ескадрон.

У кожного із них страшу доньку вже треба віддавати заміж, у планах – за багатого чоловіка. Проте ніжна та лірична Куксова Оришка любить наймита Антона, а Дранкова Горпина – непокірна та бойова – Василя. Наймити разом вигадують та розігрують ситуацію, у кінці якої батьки таки мусять віддати  своїх доньок за них – аби не пошитись у дурні. Сюжет простий та легкий, а актори тернопільського драматичного театру під керівництвом режисера-постановника та народного артиста України Олега Мосійчука, змушують глядачів сміятись від початку та до кінця.

– Я ніколи не переслідую мети в тому, щоб глядач прийшов, і просто помирав від сміху тут, якщо це комедія. Просто, якщо в нього буде посмішка протягом, значіть, дійства, значить уже є певний результат. Якщо говорити, що складніше ставити, я знову ж таки в роботі, завше підкреслював те, що комедію втілити тяжче, аніж таку добротну трагедію, тому що там все плотно, потужно зав'язаний конфлікт і так далі. А от зробити таким чином, щоб глядач посміхнувся, це значно складніше, аніж глядач би заплакав, – розповів режисер-постановник, народний артист України Олег Мосійчук.

На виставу "Пошилися в дурні" у театрі запрошують усіх тернополян та гостей міста.