додому Новини “На полицях бібліотек Луганщини було безліч пропагандистської літератури про Новоросію”, –...

“На полицях бібліотек Луганщини було безліч пропагандистської літератури про Новоросію”, – спецпризначенець Ігор Гайнюк

853

PM85image001Уже вчетверте 36-річний командир другого взводу батальйону спецпризначення «Тернопіль», із села Гніздичне Збаразького району, Ігор Гайнюк  відбув у зону проведення АТО. До спецбатальйону міліції Ігор Гайнюк записався добровольцем, маючи за плечима досвід роботи у правоохоронних органах, службу в танкових військах Збройних сил України. Перед від’їздом Ігор Гайнюк розповів про нелегку службу на Сході України.

Основне завдання спецбатальйону «Тернопіль» – це охорона громадського порядку, патрулювання вулиць, чергування на блокпостах, а також зачистка населених пунктів від терористів. Разом з бійцями батальйонів «Золоті ворота», «Кіровоград», «Львів» довелося зачищати кілька населених пунктів на Луганщині. 

– Справді, робота небезпечна і нелегка, – розповідає  Ігор, – хоча зараз покращилися взаємини з місцевими жителями, відновлено життєдіяльність міст, працюють магазини, банки. Найтяжче було влітку. Люди зустріли нас вороже, думали, що ми приїхали вбивати їх. Тоді було щонайменше дивно це все чути, та згодом зрозумів причину цих абсурдних звинувачень, зрозумів, чому українці так вороже реагували на українців. Річ у тім, що на полицях бібліотек Луганщини  було безліч  пропагандистської літератури про Новоросію, із закликами до об’єднання з братнім російським народом. Тобто антиукраїнськими агітками їх зомбували заздалегідь. На щастя, багато людей змінили ставлення до нас, до української армії, допомагають продуктами, медикаментами. Плачуть і просять нас не залишати місто. Бояться, що якщо сепаратисти увійдуть у їхні міста, то для них почнеться жахіття. Кари за співпрацю з українськими бійцями їм не уникнути.

PM692image003

 Про те, як воно, бути бійцем Ігор відповідає стисло:

   – В воєнних умовах працювати нелегко. Найважче на зачистках. Доводиться йти  з хати в хату, перевіряти, чи немає там терористів. Співпраця з місцевими правоохоронцями уже налагоджена, разом затримуємо  злочинців, здійснюємо патрулювання вулиць, щоб не було мародерства, чергуємо на блокпості. За будь-яку ціну не дамо ворогам загарбати рідну землю.

Ігор Гайнюк  подякував землякам та небайдужим людям за допомогу. Саме завдяки підтримці мешканців області бійці спецбатальйону міліції забезпечені необхідними речами та продуктами харчування.

  – Вся Тернопільщина допомагає нам. Це для нас дуже важливо, важлива підтримка й увага наших людей, – зазначив він.

Джерело: СГЗ УМВСУ в Тернопільській області