додому суспільство На підтримку Євромайдану у Києві в Тернополі провели велелюдне віче

На підтримку Євромайдану у Києві в Тернополі провели велелюдне віче

662

Вкотре на підтримку Євромайдану у Києві в Тернополі провели велелюдне віче. Уже четверту Неділю поспіль на Театральний майдан міста вийшло більше тисячі людей, які й надалі протестують проти дій крерівництва держави – непідписання угоди про асоціацію із ЄС та спроб розгону майдану 30 листопада і 11 грудня.

У Тернополі попри те, що приходити на масові протести доводиться уже більше місяця, на чергове зібрання, яке назвали вічем Народовладдя, знову прийшло чимало людей. У більшості вони кажуть – власну думку таким чином доводити до влади готові скільки потрібно.

Василь, учасник Тернопільського віче Народовладдя: "Я вірю, тому, що український народ вже почав і дороги назад немає і потрібно закінчити, я думаю, що українському народові всетаки вдасться це".

Марія, учасниця Тернопільського віче Народовладдя: "Я тута від першого дня і думаю стояти тут до кінця, доки ми не змусимо владу слухати нас, поважати нас, нас, як студентів, тому що те що творилося тридцятого числа, просто не вкладається в голові".

Ольга, учасниця Тернопільського віче Народовладдя: "Готові стояти до перемоги, а чому ми тут – ми стоїмо за майбутнє своїх дітей".

Почалося віче Народовладдя у Тернополі із молебня, до якого долучилося духовенство різних конфесій. Далі слово передали громадським та політичним активістам.

Володимир Стаюра, керівник Штабу національного спротиву у Тернополі: "Віче буде жити, так як жило воно кожного дня, зараз ми вводимо, переходимо в інформаційний режим, так як ми вже повідомляли, буде збиратися один раз інформаційне віче кожного дня в 5 годині і велике віче буде збиратись в неділю, на якому будуть прийматися рішення. Сьогодні, власне, буде дальше прийнята резолюція по народоправству і після цієї резолюції ми будемо дальше виїжджати в райони і працювати з районами. Тобто, наша головна ціль, як була, так і залишилася – це мобілізація людей на Київ, речі, фінанси які ідуть на Київ і майдан буде жити".

Степан Барна, громадсько-політичний діяч, депутат Тернопільскої облради: "Сьогодні ми чітко маєм усвідомлювати ключову річ, що сьогодні майдан, це не має бути майдан лише у місті Тернополі чи на Євромайдані на майдані Незалежності в Києві. Сьогодні ми маємо покрити всю Україну майданами. Малими, великими майданами, вся Україна має покритися великим Українським майданом котрий буде покликаний відстоювати українські цінності, європейські цінності і котрий об'єднає міліони українців в ім'я підписання асоціації, угоди про асоціацію з Європейським союзом, котрий зробить все, щоб режим Януковича, Азарова був повалений".

Іще одна вимога протестуючих – припинення тиску на учасників Євромайдану.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Ми вже знаєм про переслідування і про порушені кримінальні справи, коли переслідують, допитують студентів, громадських діячів, вчителів, працівників міської ради, коли є намагання заблокувати роботу комунальних служб, заблокувати роботу окремих відділів управлінь міської ради. Проте я хочу сказати, що, не зважаючи на ці всі речі, нам вдається і вдасться завершити нормально рік, ми забезпечимо виплати і заробітної плати і утримання міста в належному стані, щоб ніхто не зміг це використати в якихось там своїх цілях і показати, що Тернопіль страйкував і не зумів справитись з господаркою".