додому освіта На першу сесію ЗНО з української мови і літератури прийшли 93% учасників

На першу сесію ЗНО з української мови і літератури прийшли 93% учасників

321

В Україні триває зовнішнє незалежне оцінювання. Сьогодні абітурієнти складали тест з української мови та літератури. Обов'язковий і як для українців – важливий. Явка на нього у Тернопільській області – 93%. Це лише перша сесія з цього предмета. Друга – завтра, 6 червня.

Ольга Савуляк, журналіст: "Увесь навчальний рік тут сіють добре, мудре та вічне. Як тільки настає літо – влаштовують жнива. Сьогодні у 16 школі Тернополя облаштували пункт тестування".

Вони поспішають поділитись враженнями хоча б спочатку телефоном і підкріпитись шоколадом, бо позаду майже три години напруженої роботи – роздуми над тестами та творами. Тестування з української мови для українців – надто відповідальне.

Наталя Шостак,  учасниця тестування: "Українська, мені здається, всім потрібна. Особливо нашим депутатам…
Твір був трохи тяжкий… Твір був про книги, написати на слова Франка: "Книги – морська глибина, хто в них пірне аж до дна…". Приклади з літератури, чогось явно вираженого не було, але щось можна було написати".

Та є й такі, хто всі три години голову не сушив.

Петро Ковч,  відповідальний за пункт тестування у ЗОШ №16 Тернополя: "Три години пишеться. Якщо він за півгодини чи 40 хвилин вийшов з аудиторії, то він не міг справитись. Видно побачив, що ради собі не дасть, здав роботу і пішов… Перші 3 ластівки вийшли якраз протягом 1 години".

Половина з відведеного часу знадобилась і Наталі Шостак.

Наталя Шостак, учасниця тестування: "Я думаю, то забагато. Я за півтори впоралась.- (мама) На другий рік годину зроблять через тебе!"

Попри це і дівчина, і її рідні розраховують на найвищий бал.

Надія Шостак, мама учасниці тестування: "Ну, ми чекаємо 200".

Ті, хто чекає довше, зайняли місця для сидіння. Проте хвилюються не менше. Пані Надія чекає на дочку.

Надія Іщук, мама учасниці тестування: "Не давала, нічого не давала. Ручку, паспорт, документи і все".

А більше нічого й не треба було. Та й не можна. Хіба воду чи шоколад. І то бажано без обгорток. Усі електронні пристрої, як от мобільні телефони, учасники тестування здали до його початку. Під час самого екзамену влаштували технологічну перерву.

Михайло Прийдун, учасник тестування: "Перевіряли, чи не мали мобільних телефонів і всяких залізних речей".

Перевірку металодетектором пройшли і знову до роботи. Хоча за неї взялись не всі, хто планував це до дня тестування.

Петро Ковч,  відповідальний за пункт тестування у ЗОШ №16 Тернополя: "В нашій школі 17 аудиторій по 15 чоловік. Це є 255 абітурієнтів. 13 не прибуло. Як на мене, це трохи багато, бо це обов'язковий екзамен. Вони позбавлені зараз права вступу".

Загалом на Тернопільщині із зареєстрованих майже 4 тисяч учасників сьогодні на нього з'явилось 93%. Друга сесія обов'язкового тестування з української мови та літератури – завтра, 6 червня.