додому надзвичайне На місці, де 16 квітня знайшли 100-кілограмову бомбу, інших вибухонебезпечних предметів не...

На місці, де 16 квітня знайшли 100-кілограмову бомбу, інших вибухонебезпечних предметів не виявили

461

Бомби у Тернополі закінчилися, поки що. Піротехніки додатково оглянули будмайданчик, на якому вчора, 16 квітня, під час будівельних робіт знайшли стокілограмову бомбу. Вибухонебезпечний предмет часів Другої світової війни, який виявили в центрі Тернополя на вулиці Шептицького, того ж дня вивезли за місто і підірвали. Під час додаткового огляду місця, де знайшли бомбу, інших вибухонебезпечних предметів тернопільські піротехніки не виявили.

Стокілограмову радянську бомбу часів Другої світової війни на вулиці Шептицького у Тернополі виявили 16 квітня. Фугасна авіаційна бомба із вибуховою силою понад сто та розльотом осколків у понад тисячу метрів, пролежала у землі майже 70 років і при цьому була оснащена підривником. Така знахідка відноситься до ІІ категорії небезпеки і не підлягає транспортуванню. Втім, враховуючи, що бомба – в центрі міста у густонаселеному районі, ліквідовувати її на місці піротехніки не зважилися. Того ж дня людей із житлового будинку, а також адмінбудівель, які поруч із небезпечною знахідкою, на кілька годин евакуювали.

Рух транспорту вулицею Шептицького зупинили. Близько 16:30 група піротехніків Держслужби

надзвичайних ситуацій у Тернопільській області успішно завантажила бомбу у вантажівку і повезла на знищення у спеціальний кар'єр в селі Дубівці Тернопільського району. Операцією безпосередньо керував Сергій Гоцуляк.

– Операція по знищенню даного вибухонебезпечного предмета пройшла повністю успішно. Вибухонебезпечний предмет був знищений контрольованим вибухом в спеціально відведеному місці, близько 18 години 10 хвилин. Все пройшло успішно, – розповідає заступник начальника групи піротехнічних робіт АРЗ ДСНС області Сергій Гоцуляк.

Піротехніки додатково оглянули будмайданчик, на якому було знайдено бомбу. Інших вибухонебезпечних предметів там не виявили.

– Враховуючи місце виявлення даного предмету і знаючи то, що там проходили жорстокі бої, тому дуже велика вірогідність, що там можуть бути ще якісь інші предмети. Було перевірено територію на наявність додаткових вибухових предметів, а вже подальшу територію буде вже перевірятися, ну, за бажанням власника даного об'єкту, тобто якщо він буде мати бажання перевірити, тоді буде укладатися з нами угода на додаткове обстеження даної території, – каже Сергій Гоцуляк.

Нині навколо місця небезпечної знахідки життя вирує у звичному ритмі. На території, де іще вчора становила загрозу стокілограмова бомба, будівельники продовжили свою роботу.