додому суспільство На кригу тернопільського ставу краще не виходити, хоча рибалки запевняють, що лід...

На кригу тернопільського ставу краще не виходити, хоча рибалки запевняють, що лід міцний

394

Де найбезпечніші ділянки Тернопільського озера та коли краще на лід не виходити чи не найкраще серед тернополян знають рибалки. Зараз їх там близько півсотні, а своє хобі люблять настільки, що приходять сюди чи не щодня.

Володимир Федорович зимовою риболовлею займається вже близько десяти років. Про неї, здається, знає все. За його словами, ловити краще коли мороз, ніж у відлигу, немає перепадів атмосферного тиску та коли лід тонкий, що, проте, небезпечно, особливо, коли рибалити групами. Сьогодні спіймав лише одного йоржа, проте зазвичай щастить більше.

Володимир Федорович, рибалка: "Кілограм-півтора. – Це скільки часу треба було сидіти? – Пів дня, десь так. Зранку десь до години першої-другої і всьо, тоді вже кльов прекращається. А в годині п'ятій знов".

У Тернопільському ставі вибір риби широкий: йорж, лящ, плотва, окунь, судак, щука, карась, краснопірка, товстолобик, білий амур, з'явився лин. Проте взимку в основному ловиться хижа риба. Ось така вудочка для зимової риболовлі коштує двадцять п'ять гривень, бур, щоб сверлити ополонки – у межах двохсот. Ще – наживка і  для риболовлі більше нічого і не треба.

Володимир Федорович, рибалка: "Бачте на що ловлю (показує), на сторожок, на мотиля. От така глибина, бачте, от. Мормишка і мотиль. Мотиль купляється, 7 гривень на базарі є".

Мирослав Михайлович рибалити почав ще у далекому  1959 році, тоді на місці теперішнього пляжу було поле. Замість того, аби пасти корову, цілими днями рибалив. Зараз чоловік – риболов зі стажем, знає як рибні місця так і небезпечні, тому із досвіду каже: товщина льоду не гарантує його якості.

Мирослав Михайлович, рибалка: "От 70 см, я провалився повністю, я хочу вилізти, я запихаю руку отакво як тойво сніг (показує). Я запихаю руку як в сніг, як в пісок. Він такий крихкенький і він сили не має. От наприклад весна, там 4-5 см, такийво лед, ви йдете і нічо. Не страшно. Бо він прогинається".

Не можна виходити на лід, коли він темний, аж чорний. Зараз його товщина, а це близько 50 сантиметрів, є безпечною, проте ходити краще перевіреними стежками та… ближче до рибалок.