додому Новини На Кременеччині обговорили як розвивати сімейні полуничні кооперативи

На Кременеччині обговорили як розвивати сімейні полуничні кооперативи

397

vlcsnap-2014-09-17-16h15m01s132Зберегти село і забезпечити людей роботою.  На Кременеччині полуницю вирощують сім’ями. Про перспективи розвитку сімейних ферм йшлося під час круглого столу в рамках проекту «Розвиток полуничних кооперативів», що впроваджується у Лосятині Кременецького району. Проект українсько-американський, тому підбити перші підсумки роботи за півроку приїхали як американські партнери, так і  українські представники благодійного фонду «Добробут громад». Перші результати додали оптимізму, тому учасники обговорили  також можливості впровадження нового проекту з розвитку ягідних та молочних сімейних ферм.

Учасники зібрання переконують: переваги сімейного фермерства очевидні – менша потреба вкладення капіталу, більше людей мають роботу, більша відповідальність, збереження села як осередка національної культури і державності, збереження навколишнього середовища. Інвестори забезпечують безкоштовне навчання, придбання саджанців, засобів захисту, плівки, систем крапельного зрошення і гарантують ринок збуту. Переваги сімейного фермерства уже відчули мешканці Лосятина на Кременеччині.


За 5 місяців роботи полуничних кооперативів виділено і підготовлено земельні ділянки для посадки 10 га полуниці, встановлено та налаштовано  холодильні обладнання, придбано термо-вантажівки з вантажопідйомністю 5 тонн для доставки полуниці на переробні підприємства, 90 сільських родин користувалися послугами кооперативів, 58 осіб отримали офіційне працевлаштування сезонної зайнятості, що дозволило їм отримати допомогу з безробіття протягом міжсезоння. Кожен з них заробив близько 3800 грн за сезон. Іноземні інвестори готові працювати і далі.

Проект має на меті допомогти, принаймі, 500 власникам особистих селянських господарств підвищити власні прибутки шляхом, об’єднавшись в сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.