додому Новини На Кременеччині два спалахи сажі у димарях: рятувальники розповіли, як це попередити

На Кременеччині два спалахи сажі у димарях: рятувальники розповіли, як це попередити

554

17 січня у Шумську і Почаєві відбулися спалахи сажі у димарях приватних будинків. Завдяки ДСНС, подальшого загоряння будинків не відбулося, постраждалих немає.

“Спалах сажі у димоході може призвести до серйозних наслідків, таких, як пожежа та отруєння вуглекислим газом.” – зазначають рятувальники.

З метою убезпечення житла та оточуючих, ГУ ДСНС рекомендує дотримуватися наступних заходів:

1.Регулярне обслуговування. Забезпечте регулярне технічне обслуговування димових каналів та димоходів кваліфікованими фахівцями. Плановий огляд димоходу проводити не рідше двох разів на рік.
2.Використання палива відповідно до вимог. Використовуйте тільки рекомендоване паливо для опалення та дотримуйтеся встановлених норм. Не спалюйте вироби з пластику або синтетики. Не користуйтеся погано висушеними дровами.
3.Контроль температури димових газів. Переконайтеся, що температура димових газів не перевищує рекомендовані значення, оскільки це може спричинити утворення сажі.
4.Безпека під час опалювального сезону. Використовуйте опалювальні прилади відповідно до їх призначень та не залишайте без нагляду.
5.Своєчасне виявлення проблем. Будьте уважними до будь-яких ознак проблем з димовідвідною системою та негайно звертайтеся до фахівців для виправлення.