додому Новини На Хмельниччині зафіксовано випадки африканської чуми свиней

На Хмельниччині зафіксовано випадки африканської чуми свиней

837

foto_pravilnij_otkorm_porosyat_na_myaso_v_domashnih_usloviyahУ чотирьох областях України зафіксовано спалахи африканської чуми свиней. Зокрема, це Миколаївська, Київська, Полтавська і Харківська області. Про це повідомила прес-служба Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

19 жовтня спалах африканської чуми у свиней зафіксували у райцентрі Летичів Хмельницької області, а це становить пряму загрозу занесення збудника й на територію Тернопільщини. Африканська чума свиней – вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе.

Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами й механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

На Тернопільщині спеціальна комісія рекомендувала керівникам та власникам спеціалізованих свиногосподарств забезпечити закритий режим роботи, обладнати перед входом у свинарники дезмати і регулярно заправляти їх дезрозчином, не підтримувати міжгосподарських зв’язків з регіонами, у яких зафіксовані випадки афраканської чуми свиней, не направляти на забійні підприємства свиней у регіони, де реєструвались спалахи хвороби, закупівлю свиней з-за меж області проводити лише після підтвердження безпеки у господарствах постачальників.

– При даній хворобі є перші ознаки – підвищена до 42 С температура, також крововиливи під шкірою, тварина в’яла, відмовляється від корму, бувають випадки, що діарея, запори, кривавий пронос. Також безсимптомними випадками, це коли раптово без видимих ознак поросята гинуть і це має насторожити громадян, вони мають звернутись до спеціалістів ветеринарної медицини, – каже в.о. начальника Головного управління держпродспоживслужби в Тернопільській обл. Володимир Богоніс.