додому духовність На фестиваль “Повір у себе” зібрали 600 особливих дітей з усієї Тернопільщини

На фестиваль “Повір у себе” зібрали 600 особливих дітей з усієї Тернопільщини

557

Уже у вісімнадцяте у Тернополі провели фестиваль для дітей  з особливими потребами "Повір у себе". Традиційно захід організував Центр творчості дітей та юнацтва. Святкова зала "Березолю" зібрала на свято близько 600 дітей з Тернопільщини та майже стільки ж їхніх батьків. Маленькі артисти щосили намагалися передати віру у власні сили усім глядачам.

Фестиваль "Повір у себе" – свято особливе. До нього наполегливо готуються учні спеціальний шкіл області. Спочатку у школах організовують відбірковий етап фестивалю, а найкращі номери демонструють на великій сцені у палаці культури "Березіль". Кожен номер святкової програми не просто талановитий, а щирий, піготовлений з великою віддачею і натхненням. Подивитися на виступи особливих дітей приходять не менш особливі глядачі. Вони приносять із собою радість і щирі оплески. У кожного з них своя, особлива історія.

Тернополянка Люба Миронюк з чоловіком виховують двох дітей. Донька Руслана – хвора на ДЦП, наслідок післяродової травми. Щодня ця сім'я знаходить сили та енергію і для себе, і для дітей. Розчаровуватися, зупинятися пані Люба і не думає. Раніше Руслана була в інвалідному візку, а вже зараз робить перші кроки. Це результат операцій і постійних процедур. Сім'я ні на хвилину не втрачає надії на виздоровлення.

Люба Миронюк, мама дитини з особливими потребами: "Лікарі кажуть проходити масажі, проходити всі процедури і надіятись на краще. Ми кожного року лягаємо в лікарню, в санаторій їздимо, операції дві робили та й надіємось на краще. Раніше були на візочку, а вже цілий рік ножками ходимо".

Руслана і Андрій Миронюки із задоволенням приходять на фестиваль. Хотіли б і самі взяти у ньому участь.

Руслана Миронюк, гостя фестивалю "Повір у себе": "Мені подобається фестиваль, який тут відбувається. Я дуже люблю подарунки".

Андрій Миронюк, гість фестивалю "Повір у себе": "Я теж люблю всякі фестивалі, люблю подаруночки".

Діти з особливими потребами дуже талановиті, в цьому переконує директор Центру творчості дітей та юнацтва. А їхні таланти потрібно розвивати та підтримувати.

Світлана Миханчук, директор Центру творчості дітей та юнацтва: "Ми цілий рік працюємо з такими дітьми з особливими потребами. В нас є і творчі об'єднання, в яких займаються власне такі діти і ми маємо цілу програму роботи з цими дітьми: і до Миколая, і до Вербної неділі, і до інших свят ми проводимо. І це один із пунктів нашої програми. Ми уже 18 років поспіль проводимо таке свято для дітей-інвалідів "Повір у себе". 

Усі гості свята отримали солодкі подарунки. А ще справжнім подарунком і для дорослих, і для дітей стала космічна різдвяна казка-феєрія про гостювання у нас інопланетян. Враженими від свята залишилися і діти, і дорослі.  

Наталя Троян, мама дитини з особливими потребами: "Діти навчаються, діти бачать це все добро. Це красота, це прекрасно".

Елеонора Троян, гостя фестивалю "Повір у себе": "Мені подобається, але через конфети мене може тошнити деколи. Я люблю дивитися такі вистави, мені дуже понравилось".