додому суспільство На фабриці Святого Миколая волонтери із радістю працюють до ночі

На фабриці Святого Миколая волонтери із радістю працюють до ночі

370

Тернопільщина в очікуванні свята. Майже тисяча дітей отримає подарунки від святого Миколая в рамках акції "Миколай про тебе не забуде". Організовує акцію Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської Єпархії Української греко-католицької церкви, а долучаються усі тернополяни. Зараз на "Фабриці святого Миколая" розфасовують подарунки, а вже завтра, 18 грудня, рознесуть їх по домівках дітей.

"В небі метушня і рух, Янголята працю мають: білий тріпають кожух Для Святого Миколая", – йдеться у відомому дитячому віршику. Так само кипить робота і на "Фабриці святого Миколая" у Тернополі. Фабрика знаходиться у церкві святого священномученика Йосафата на вулиці Лучаківського. Волонтери працюють, немов у вулику. Роботи напередодні святого Миколая чимало, щодня у переддень свята приходить сюди близько сімдесяти волонтерів.

В рамках акції "Миколай про тебе не забуде" більше тисячі дітей отримають подарунки. Тернополяни акції допомагали: приносили іграшки, канцтовари, засоби гігієни та купували пряники "Миколайчики". Волонтери усі подарунки посортували відповідно до віку та статі дітей. Усі пакуночки помічники Миколая складатимуть індивідуально для кожної дитини. Вирішила долучитися до акції Юля, учениця 16 школи Тернополя. Дівчина вже другий рік допомагає Миколаю. Каже, враження від акції неймовірні.

Юля, волонтер акції "Миколай про тебе не забуде": "Тут знайшла багато друзів, тут дуже цікаво, весело. Сиділи до ночі, але враження дуже гарні. Так класно було. Якщо є бажання, то можна скільки хочеш сидіти тут".

На виручені від продажу пряників гроші, волонтери куплять цукерки і мандарини для дітей. Цього року з початку акції продали близько 10  тисяч таких "Миколайчиків". Пригодяться на "Фабриці святого Миколая" різні вміння. Сашко бере участь в акції вже втретє. Принести, розвантажити, фасувати, складати – виконує хлопець різні завдання. А ще він ремонтує іграшки, зокрема електронні. І хоч Сашко за спеціальністю фельдшер, каже: лагодити іграшки йому подобається.

Сашко, волонтер акції "Миколай про тебе не забуде": "Більшість хлопців сідає, ремонтує. Дівчата їх дивляться, що на ремонт, а що ні. Біля дівчат ще стоїть пару хлопців, які вже точно кажуть, що треба ремонтувати. А тоді вже приносять нам в майстерню і ми бавимся, ремонтуєм. В кожного хлопця з дитинства таке. Бо ми всі колись ламали, розбирали, а потім назад складали ігрушки".

Усіх людей розподілять за маршрутами, дадуть список дітей. Волонтери, які будуть розносити подарунки, мають обов'язково після цього прийти і прозвітувати на "Фабрику Миколая": як сприйняли їх в сім'ї, чого потребує дитина і чи не народилося там ще одне маля. Розносити подарунки можуть лише волонтери, старші 16. З собою потрібно мати:

– Теплий одяг, добре взуття, рукавиці, бо потрібно буде подарунки носити, документи, які посвідчують особу, шапочку Санта Клауса чи Святого Миколая і ліхтарик.

18 грудня ввечері та 19 грудня майже 200 помічників святого Миколая завітають в домівки дітей. Подарунки в рамках акції отримають також маленькі пацієнти Тернопільської психоневрологічної лікарні. Допоможуть розвозити подарунки майже півсотні водіїв-помічників Миколая.