додому суспільство На два дні без води, 22 і 23 жовтня, залишиться частина Тернополя

На два дні без води, 22 і 23 жовтня, залишиться частина Тернополя

521

На два дні без води, 22 і 23 жовтня, залишиться частина Тернополя. Зробити необхідні запаси води ще маєте час. Не вистачить – до послуг тернополян по місту цілодобово діє з півсотні колонок-качалок. Сьогодні їх знову перевіряли водоканалівці. Переконалась у їх справності і наша знімальна група.

Про колонки-качалки більшість тернополян згадують хіба коли припече. А припече вже завтра. Два дні, 22 та 23 жовтня деякі мікрорайони Тернополя проведуть без води. «Тернопільводоканал» промиватиме мережі.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "22 числа з ночі вода буде випускатися з мережі в мікрорайонах Сонячний, Східний, Дружба, Кутківці, район вулиці Микулинецької та ряд суміжних районів. Буде працювати Тернопільський водозабір, а відтак воду з можливо пониженим тиском будуть отримувати мікрорайони Новий Світ, центр міста, Старий Парк, і ряд суміжних вулиць. Район вулиці Живова також буде з водою".

Нових серед міських колонок-качалок немає. Кожній з них – десятки років. У Тернополі таких – більше сімтдесяти, діючих – з півсотні. Бо ті, якими люди користуються рідко, прокачувати важко, кажуть комунальники.

Олег Вознюк, майстер водопровідно-каналізаційних мереж КП "Тернопільводоканал": "В основному колонки-качалки є на Східному, Бамі. Їх глибина залягання 60, 70 метрів. Десь є і біля 80, і дуже важко їх вручну закачати… Є в нас і такі колонки, які мають невелику глибину залягання. Це десь 37 колонок-качалок".

З усіх них комунальники беруть воду на аналіз за хімічним і бактеріологічним складом. Але пити воду все ж не радять. Вона – для технічних потреб. Перед тим, як перекрити крани, колонки-качалки обов’язково перевіряють.

Одну з колонок-качалок Тернополя перевірили ми особисто. Вона знаходиться на Білецькій, 17. Ручка підіймається важко, проте все ж можливо. Вода тече справно і чиста.  Та от біда, подітися їй ніде. Все, що опиняється поза відром, стікає на тротуар і утворює тут величезні калюжі.