Головна суспільство “На Донбасі на українську символіку дивляться скоса”, – письменник Олексій Чупа

“На Донбасі на українську символіку дивляться скоса”, – письменник Олексій Чупа

252

Озброєні люди на вулицях Донецька, страх перед Правим сектором, припинення вогню за будь-яку ціну і не важливо, хто переміг. Про настрої населення окупованого Донбасу та чому на захоплених землях на українську символіку дивляться скоса, розповів нашим журналістам місцевий письменник Олексій Чупа.

У Макіївці, де живе Олексій Чупа, як в іншому світі – все тихо. Проте у Донецьку, куди відступили і де осіли бойовики зі Словянська, по-іншому. На вулицях, розповідає, люди зі зброєю, аби в'їхати та виїхати із міста тепер замість двох блокпостів треба долати чотири.

– Діяльність бойовиків, в основному, все таки на захист спрямована. Треба також розуміти, що "народное ополчение Донбаса" не зібрало тої кількості людей, на яку вони сподівалися, тобто зараз за якимись найбільш позитивними для них оцінками, можливо, тисяч 15 чоловік є. Тобто, для пятимільйонного Донбасу – це крапля в морі, – пояснює письменник, мешканець Донбасу Олексій Чупа.

А ще в березні, каже Олексій, говорили ледь не про мільйонну армію, яка буде звільняти Схід від фашистів. І якщо тоді третина населення Донбасу підтримувала російських бойовиків, то тепер, переконаний, всім байдуже, хто переможе.

– Всі хочуть, щоб все закінчилось, і, по-моєму, вже неважливо яким чином. Тобто, вони будуть задоволені коли що одні що інші складуть зброю, і почнуть якось чи то домовлятися чи що. І коли не буде страху перед тим що або будуть бомбити, або що прийде страшний Правий сєктор і буде всіх вирізати. Вони реально цього бояться, – розповідає Олексій.

За останні два місяці, показує письменник, вперше використав українську символіку.

– В мене тут фєнька у вигляді українського прапора, ну і тут якби українська вишивка. Ну не те, щоб на вулиці прямо за неї мене можуть пристрілити. В тих умовах, в яких ми опинилися – краще не світитися зайвий раз, тому що я знаю, що за елементарні там торби з написом Юкрейн, були питання на блокпостах до людей.

Такі настрої окупантів, каже Олексій, спричинені тим, що вони бояться поразки.

– Це все мені дає підстави думати, що для нас, для українських громадян, закінчиться набагато краще, ніж ми собі можемо сподіватися.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here