додому надзвичайне На Дніпропетровщині сьогодні стався вибух побутового газу.Тернопільські рятувальники закликають людей бути обережними

На Дніпропетровщині сьогодні стався вибух побутового газу.Тернопільські рятувальники закликають людей бути обережними

404

На Дніпропетровщині сьогодні стався вибух побутового газу. В двоповерховому будинку в місті Першотравневськ в одній з квартир на першому поверсі вибухнула газоповітряна суміш побутового газу без подальшого горіння. Шістьох людей з пошкоджених квартир вогнеборці врятували. Загиблих та постраждалих немає. Через вибух частково зруйноване дерев’яне перекриття між першим та другим поверхами, а на внутрішній, міжквартирній стіні утворилися тріщини. Причини вибуху та розміри матеріальних збитків наразі встановлюють. Тернопільські рятувальники закликають людей бути обережними, якщо відчуваєте у квартирі запах газу, одразу ж телефонуйте в аварійну службу 104.

З похолоданням та початком опалювального сезону різко зростає кількість пожеж та вибухів побутового газу в житлових будинках, причини – перевантаження електромережі, необережне використання газових приладів.

Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області по зв'язках з громадськістю: "Рятувальники нашої області неодноразово мали справу з ліквідацією вибухів побутового газу, зокрема в Чортківському, Зборівському, Теребовлянському районах. В Теребовлі стався вибух побутового газу, внаслідок чого було зруйновано чотири квартири в восьмиквартирному житловому будинку. Рятувальники проводили розбір конструкцій та звільнили з-під завалів одну людину".

Серед останніх резонансних випадків на Тернопільщині, про які ми розповідали, вибух газу у восьмиквартирному будинку в селі Заруддя Зборівського районі, що стався у квітні 2011. Тоді  двоє чоловіків потрапили до лікарні, а 17 мешканців будинку відселили. Очевидці тієї події казали: вибух був настільки потужний, що його чули за три кілометри від епіцентру. Аби уникнути таких ситуацій рятувальники просять людей, які відчують у себе в квартирі запах газу, одразу ж зателефонувати в аварійну службу 104.

Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області по зв'язках з громадськістю: "Якщо Ви відчули запах газу в приміщенні, негайно закрийте контрольний кран, провітріть приміщення, ні в якому разі не вмикайте і не вимикайте електричних приладів, не використовуйте відкритого вогню. Повідомте фахівців газової служби за номером 104".