додому Головні На даху сесійної зали Тернопільської ОДА розмістять сонячні батереї

На даху сесійної зали Тернопільської ОДА розмістять сонячні батереї

746

vlcsnap-2016-09-29-15h45m19s669Енергонезалежність –  в дії. Енергію сонця в енергію електричну планують перетворювати у Тернополі. Позитивний приклад покажуть місцеві чиновники, на даху Тернопільської обласної ради вони хочуть встановити сонячні батереї. Їх використання, кажуть, дозволить суттєво зекономити на електроенергії.

Сонячні батереї на будівлі Тернопільської обласної ради встановлять якраз над сесійним залом. Їх використання, кажуть чиновники, дозволить суттєво зекономити на електроенергії.

– Будівля в загальному споживає 600 тисяч кіловат в рік, а якщо встановити батереї на будівлі, вони будуть давати приблизно десь біля 1/3 потужності споживання електричної енергії даної будівлі. Ми рахували по нашому будинку, то воно приблизно десь до 5 років окупиться, а потім буде йти вже в плюси, – розповідає директор департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ТОДА Василь Ясіновський.

Згідно процедури, енергія, вироблена сонячними батереями, спочатку надходить у єдині енергетичні системи по зеленому тарифу. Виробник продає її державі по 5 гривень 50 копійок. А потім купує по 1,25, якщо це фізична особа, та на гривню дорожче, якщо юридична особа. Наразі встановлення сонячних батерей у Тернополі на даху обласної ради гальмується лише відсутністю грошей.

– Підготовлені попередні передпроектні пропозиції. Передпроектна пропозиція зараз десь в межах 150 тисяч гривень має коштувати проект. І десь приблизно біля 200 тисяч встановлення даних батерей, тобто ми шукаємо якщо не бюджетні кошти, я думаю, що краще всього залучити інвесторів, – каже Василь Ясіновський.