додому Новини На Чортківщині односельчани будують дім для воїна, який на війні втратив ноги...

На Чортківщині односельчани будують дім для воїна, який на війні втратив ноги (фото)

523

На Тернопільщині селяни будують новий дім для бійця, який на війні втратив обидві ноги. 35-річний Степан Коцюб на початку січня 2024 року отримав важке поранення. В його бліндаж прилетів снаряд. В чоловіка діагностували розриви внутрішніх органів, осколками посікло голову, перелом руки та пошматувало ноги. Степан досі проходить лікування та реабілітацію. Поки він ще не повернувся в рідне село, односельчани жителі будують для нього дім.

Масштабне будівництво будинку для важкопораненого військового відбувається в селі Виноградне Чортківського району.

«Розірвало деякі внутрішні органи, осколки посікли голову, спину, отримав перелом руки, але найгірше – втратив обидві кінцівки вище колін. До того ж руку недобре склали, днями зробили ще одну операцію», – розповіла про поранення бійця староста Зозулинецького старостинського округу Надія Мандзюк.

Чоловік лежав в лікарнях Дніпра, Вінниці, Львова. Родичі та односельчани не раз відвідували його в медзакладах. Його друзі та знайомі з села, коли почули про біду, то запропонували збудувати Степану новий будинок. До того, як піти воювати, він разом з матір’ю жив в старенькій глиняній хаті. Цей дім не пристосований для пересування на кріслі колісному.

На зборах села вирішили, що краще добудувати цегляний будинок, який ще на початку 90-их років почав зводити батько Степана. Дім стоїть на околиці села.

Будівництво почали після того, як зійшов сніг. На початку березня до будинку сходилося 70 селян. Одні працювали на розчищенні території, інші підбивали стелі, стелили на горищі утеплювач, копали криницю і рів під трубу й електрокабель до неї. Потім поставили вікна, вхідні двері, поштукатурили стіни й залили стяжку. В будинку передбачено дві спальні, кухня, коридор, велика ванна кімната, щоб туди можна було заїздити кріслом колісним.

Зараз Степан Коцюб проходить реабілітацію в Трускавецькому санаторії. Скільки ще там перебуватиме – невідомо, однак в селі планують звершити повністю ремонт будинку до його повернення.