додому Головні На черги у “Тернопільміськгазі” знову скаржаться тернополяни

На черги у “Тернопільміськгазі” знову скаржаться тернополяни

750

vlcsnap-2016-03-30-17h11m43s653На черги у “Тернопільміськгазі” знову скаржаться тернополяни.  Представники підприємства кажуть, що черги там виникають наприкінці кожного місяця і є вже традицією. Через це, страждають як працівники, так  і люди, які подають показники.

У відділі розрахунків “Тернопільміськгазу” – знову черги. Люди сюди приходять з різних причин: одні – подати показники лічильників та розрахуватись за спожитий газ, інші – консультуються щодо нарахувань, отримання пільг та субсидій. Черги у відділі розрахунків особливо зростають наприкінці місяця. У “Тернопільміськгазі” розповідають з чим це пов’язано.

– Дуже багатьом людям виробили субсидії, вони хочуть подати показник, і звичайно, вони хочуть знати яка в них є, якщо є, сума до оплати, яка в них є переплата. В кожної людини свої питання. Дуже багато людей, які оформляють пільги, приходять до нас з відповідними документами. Є багато новобудов, які треба прийти і зареєструватися. Разом з тим і створюються, ті що хочуть подати показник, а ще ті хочуть зареєструватися, і створюється така черга в кінці місяця, бо серед місяця в нас таких черг немає, – пояснює начальник відділу розрахунків ДП “Газпостач” ПАТ “Тернопільміськгаз” Людмила Полотнянко.

Окрім цього у “Тернопільміськгазі” повідомляють, що показники лічильника треба подавати з 1 до 5 числа щомісяця. Та нагадують, що показники можна подати, зателефонувавши за номером 51-95-95 щодня з 8 години ранку до 8 години вечора, або цілодобово на інтернет-сайті. А також показники лічильників за газ можна кинути у скриньку для показників та подати при оплаті в банку чи на пошті.

– Показники лічильника треба подавати не цілий місяць, так як в нас люди роблять, а подавати в кінці місяця до 5 числа слідуючого місяця. Тому, якщо людина показник подасть 15 числа, чи 16 числа – це не буде цілий місяць, і скільки вона використала газу. Тоді в людини виникає дуже багато питань. Згідно закону вона має подати в кінці місяця по 5 число. Показники лічильника треба подавати з 1 числа по 5 число. Бо має бути показник за цілий місяць. І з 5 числа людина може оплатити за газ, – додає Людмила Полотнянко.

Про те, що тепер потрібно подавати показники лічильника за газ з 1 до 5 числа, знають не усі.

– За лютий місяць 29 числа, це останній день місяця, передали через “Ощадбанк” показники. Потім через інтернет подивилися – заборгованість. Вони собі добавили, ще 135 кубів, бо треба було здавати показники від 1 по 5 число. І вони добавили ще 135 кубів, розумієте, самі собі по волі. За березень місяць ми тих 135 кубів навіть не набрали по лічильнику, що в нас зараз навіть немає того показника. На якій основі добавили? А може людина інтернету не має, і не може прочитати в інтернеті, що там вони поміняли, не до кінця місяця до першого числа, а з 1 по 5 показники подавати. От я прийшла виясняти на основі чого, – розповідає тернополянка пані Галина.

Що стосується черг, то чимало тернополян погоджуються, що самі ж їх створюють.

– Я во була тільки, що мені пояснили. Так на пошті, чи де ви здавали, так і здавайте. А то кажуть, треба тут в скриньку кидати, та то люди зробили такий ажіотаж самі. Я от тільки що вийшла від начальниці тої. Каже, як ви здавали, так здавайте, – говорить тернополянка Марія.

– Думка така, що винні самі люди трохи. Я наприклад от кожен місяць приходжу, і в мене нема ніяких претензій. Я от подаю дані за чотирьох чоловік. Буквально я сьогодні від дверей за 20 хвилин пройшов. А приходять тут виясняють за три місяці, за півроку, що в них не грає, що я не заплатила, тут нема і все. Просто треба бути самим дисциплінованим, і буде другим краще, – каже тернополянин Юрій.

У “Тернопільміськгазі” планують удосконалювати систему подачі показників, щоб людям було зручніше користуватись. Надіються, що з часом черги не складатимуть проблем.