додому Новини На альтернативні види палива перевели котельню Кременецької академії

На альтернативні види палива перевели котельню Кременецької академії

754

vlcsnap-2015-02-11-14h45m35s100На альтернативні види палива перевели котельню Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. Тут встановили твердопаливний котел потужністю 1 мВт, який обігріває 28 тисяч квадратних метрів приміщення навчального закладу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Гусятинському районі перевели на тверде паливо дитячий садочок

– За нашими підрахунками, очікувана економія від встановлення твердопаливного котла – близько півмільйона гривень в рік. При такому температурному режимі, як зараз, потужності котла повністю вистачає для обігріву закладу. У випадку зниження температури, сильних морозів у котельні є ще два газові котли. Тут вони встановлені у 2011 році, – розповідає ректор Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка Афанасій Ломакович.

Всі роботи здійснювалися за рахунок субвенції з держбюджету з державного бюджету для впровадження енергозберігаючих заходів. Загалом об’єкт обійшовся у майже 600 тисяч гривень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Щонайменше 200 мільйонів гривень щороку могла б економити Тернопільщина на енергоносіях, кажуть польські експерти

За словами , представника фірми-підрядника, яка виконувала роботи у котельні, твердопаливний котел вітчизняного виробництва дає можливість зекономити близько 60% споживання газу. Тут зроблено склад на дрова, замінено димові вентиляційні труби. Роботи проходили у стислі терміни. За словами заступника голови обласної державної адміністрації Леоніда Бицюри, переведення закладів на альтернативні види палива – пріоритет у роботі обласної державної адміністрації. Тому монтаж об’єктів триватиме навіть під час опалювального сезону.

– У 2014 році нам вдалося перевести на альтернативні види палива 68 закладів освіти, медицини, соціального захисту. За рік область споживає енергоносіїв на 2 млрд гривень. Тільки завдяки заходам по енергозбереження нам вдалося зекономити 19 млн. гривень. Ці кошти будуть витрачені на покращення матеріально-технічного стану закладів, інші потреби. Сподіваємося, у 2015 році нам також вдасться перевести на альтернативні види палива чимало об’єктів, – каже заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Тривають переговори щодо активізації роботи Шумського торфобрикетного заводу, адже ціни на дрова зростають, а торфові брикети коштуватимуть дешевше і матимуть більшу тепловіддачу.