додому Головні МЗС підтверджує затримання олігарха з Тернопільщини Дмитра Фірташа

МЗС підтверджує затримання олігарха з Тернопільщини Дмитра Фірташа

505

Затримання у Відні олігарха з Тернопільщини Дмитра Фірташа – одна із топових тем вітчизнаних ЗМІ. За інформаціює Міністерства закордонних справ України бізнесмена затримали за запитом ФБР. Зараз Фірташ перебуває у пенітенціарному закладі у Відні. Посольство України з’ясовує деталі і буде намагатися провести з ним зустріч. Тим часом, група компаній Фірташа підтверджує інформацію про те, що її власник був затриманий у Відні. Проте, називають це непорозумінням. На сайті олігарха пишуть, що дії правоохоронних органів Австрії щодо Дмитра Фірташа не пов’язані ані із ситуацією в Україні, ані з діяльністю Групи в Європі та Америці, а стосуються інвестиційного проекту 2006 року.

Дмитро Фірташ – уродженець села Синьків Заліщицького району. За останніх кілька років бізнесмен Фірташ став добре відомим на Тернопіллі, особливо у південній частині області. Тісно співпрацював з попереднім керівником області Валентином Хоптяном. Олігарх за власні гроші реорганізував Заліщицьку районну лікарню. Урочисте її відкриття відбулось у  вересні 2012. Тоді ж голова Заліщицької райдержадміністрації Дмитру Фірташу і Валентину Хоптяну вручив відзнаки "Людина року". А міський голова Заліщик заявив, що Дмитро Фірташ став першим почесним громадянином в історії цього міста.

Також Дмитро Фірташ допоміг відродити село Синьків, тут ще у 2012 реконструювали церкву, школу, сільську раду, збудували нову амбулаторію, незабаром відкрили дитячий садок та готель. Одне з найбільших досягнень, за підтримки влади та коштом голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа – сучасний 40-гектарний тепличний комплекс у Синькові. Щоправда, вже пізніше говорили про те, що особистих грошей Фірташа, вкладених у комплекс було дуже мало, головно, гроші з державного бюджету країни.

Останнє повідомлення про арешт Дмитра Фірташа прогриміло на весь світ. Ще на вихідних Фірташ був на французькому гірськолижному курорті Куршевелі, пише УП. А вже в середу, 12 березня бізнесмен був заарештований за запитом ФБР, яке звинувачує його в хабарництві та формуванні злочинного угрупування. Це трапилось у Відні. Саме там розташований будинок, який Фірташ вказав у своїй австрійській реєстрації. Суд у кримінальних справах Відня має обрати запобіжний захід Фірташу та ухвалити рішення про його екстрадицію до Америки.