додому Новини Минули перші сто днів роботи Тернопільської обласної ради шостого скликання

Минули перші сто днів роботи Тернопільської обласної ради шостого скликання

460

vlcsnap-2016-03-21-17h35m49s027Соціальне забезпечення учасників АТО збільшилось, на освіту виділено 40 мільйонів гривень, вперше на Тернопільщині  запрацює хоспіс. Минули перші сто днів роботи Тернопільської обласної ради шостого скликання. Про зроблене звітував очільник області Віктор Овчарук.

За час своєї роботи обласна рада шостого скликання вже провела п’ять пленарних засідань, прийняла понад сотню рішень і затвердила 10 програм. Серед них – програма розвитку області на 2016-2020 роки і затвердження перспективного плану розвитку громад.

– Цими двома програмами ми передбачили і вирішили питання щодо надходження коштів на із фонду регіонального розвитку для вирішення різноманітних соціально-економічних проектів, які на сьогоднішній день існують і області, – розповідає голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Суму виділених грошей на програму соціального захисту, особливо учасників АТО та їх родин, своїми рішеннями депутати збільшили із понад шести мільйонів до восьми. Також цього року вісім дітей учасників АТО отримали компенсацію за навчання. 40 мільйонів гривень обласна рада розподілила на освіту. Зокрема, 14 мільйонів направили на закупівлю автобусів у заклади, де їх вилучили в ході мобілізації.

– Наступних 14 мільйонів також будуть направлені на на закупівлю автобусів на так звані опірні школи, але це буде кошти виділятися на умовах співфінансування. Наступні 2 мільйони із 40 освітньої субвенції будуть скеровані на забезпечення підручників, доставку і зберігання їх, – каже Віктор Овчарук.

Ще 10 мільйонів піде на закупівлю і оновлення обладнання в освітніх закладах області. Керівництво Тернопільщини також шукає гроші на створення у нас кардіоклінічного центру та вже приступили до облаштування першого хоспісу. Працюють і над відновленням мережі комунальних аптек. За сто днів роботи також взялись за збереження культурної спадщини і реставрацію палацу Бадені. А от на сміттєсортувальній лінії, яку так і не запустили, обладнання, закуплене попередниками, вже застаріло. Віктор Овчарук обіцяє, що спеціальна комісія вивчатиме це питання і шукатиме гроші, аби вирішити сміттєву проблему в області.