додому здоров'я Минулого тижня на ГРВІ на Тернопільщині захворіло більше 4 тисяч людей

Минулого тижня на ГРВІ на Тернопільщині захворіло більше 4 тисяч людей

310

Грип не поспішає залишати Тернопільщину. Минулого тижня на гострі респіраторні вірусні інфекції в області захворіло більше 4  тисяч людей. Епідпоріг перевищила лише Борщівщина. Висока захворюваність там тримається вже два тижні поспіль.

За минулий тиждень на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині захворіло майже 4300 людей. Показники для цієї пори року характерні, кажуть епідеміологи, хоча у перші зимові місяці хворих було вдвічі менше. Попри це епідпорогу область ще не перейшла. Це лише 80% від порогового показника. Винятком став лише Борщівський район. Через високу захворюваність призупиняли навчання у школі села Стрілківці та яслах-садку села Пищатинці.

– Заклади дитячі, дошкільні, які були закриті на цьому тижні всі відкриті. Стрілковецька школа була закрита на минулому тижні, відповідно на цьому тижні діти пішли до школи. Тобто поміняли канікули місцями, – розповіла начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Певельєва.

Серед хворих на грип та ГРВІ дітей традиційно більше, ніж дорослих. Зараз майже всі школярі на канікулах, між собою не контактують, а тому, сподіваються медики, захворюваність може піти на спад. Батьки ж мають достатньо часу, аби вилікувати дітей або зміцнити їх імунітет. Адже серед випадків захворювання все ще трапляється грип.

– Домінують збудники грипу А – у 56 осіб, в тому числі A H1N1 (Каліфорнія) – у 22 осіб, грипу В – у 34 осіб, – каже Марія Павельєва.

З початку епідсезону в області проти грипу вакцинувалось більше 10 тисяч людей. Проте, це не єдиний захист від недуги, нагадують медики. І радять не забувати про природні вітаміни – овочі та фрукти.