додому Головні Минає перший місяць із часу надання Україні безвізового режиму із країнами Євросоюзу

Минає перший місяць із часу надання Україні безвізового режиму із країнами Євросоюзу

778

Минає перший місяць із часу надання Україні безвізового режиму із країнами Євросоюзу. Він запрацював 11 червня. Згідно з правилами, українці можуть вільно перетинати кордони, проте лише тоді, коли мають біометричний паспорт. Обов’язковою умовою є також наявність достатньої суми грошей, потрібно мати зворотні квитки та затверджене місце проживання. Вже зафіксовані випадки непропуску українців через кордон, проте це стосується тих людей, які хотіли перетнути його зі звичайним закордоним паспортом. Це стосується і дитячих подорожей.

– Для дитини, як для людини, умови такі ж самі, як і для іншого громадянина України. Тут немає вікового цензу, дитина має мати біометричний паспорт. Дитина – член родини, вона подорожує туди ж, куди подорожують її батьки, або супроводжуюча особа. У такому випадку і батьки, і супроводжуючі особи мають мати фінансові засоби для того, щоб дитину забезпечити на період поїздки, і має бути для прикордонників зрозуміло, куди дитина їде, де вона буде знаходитися, – розповідає начальник візового відділу Департаменту консульської служби МЗС України Анна Тіщенко.

При подорожі закордон із дітьми, батькам чи супроводжуючим особам потрібно віднестись до мандрівки відповідально. Аби не зіштовхнутись із проблемами чи труднощами, треба мати усі необхідні документи. Важливо взяти з собою і номери гарячих ліній посольств за кордоном та Міністерства закордонних справ.

– Посольство з першого дня роботи безвізового режиму, але і до того, налаштоване максимально на допомогу громадянам України з усіх випадків, не зважаючи на те, чи вони приїхали в безвізовому чи візовому порядку. Наші дипломати чергують щоденно, щоб надавати допомогу громадянам України в будь-якій ситуації, а консульські співробітники – цілодобово, – каже Анна Тіщенко.