додому Новини Минає 25 років з дня загибелі видатного українського політика В’ячеслава Чорновола

Минає 25 років з дня загибелі видатного українського політика В’ячеслава Чорновола

352
Сьогодні, 25 березня, виповнюється 25-та річниця з дня загибелі видатного українського політика та громадського діяча В’ячеслава Чорновола. Слідчі так і не встановили всіх обставин аварії, в якій загинув дисидент, проте рідні та друзі вважають, що це було заплановане вбивство через проукраїнські політичні погляди Чорновола.
В’ячеслав Чорновіл разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Він має багато визначних заслуг перед Україною: ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України, засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник», член Української Гельсінської групи, за «антирадянську агітацію та пропаганду» перебував у мордовських таборах суворого режиму та на засланні.
Сумарно він пробув у неволі 17 років. Чорновіл був кандидатом у Президенти України на виборах 1991 р. Тоді переміг його опонент Леонід Кравчук.
Загинув політик 25 березня 1999 року в автокатастрофі на шосе під Борисполем. У Тернополі у пам’ять про В. Чорновона названа вулиця і Галицький коледж. Біля барельєфу сьогодні відбувся поминальний захід. Його провели представники багатьох громадських організацій: Культурний фронт Тернополя, Козацько-десантний рій, Просвіта, Спілка офіцерів Тернопільщини, колектив “Золоті журавки” та інші.