додому суспільство Минає 10 років від дня заснування спільноти “Матері в молитві”

Минає 10 років від дня заснування спільноти “Матері в молитві”

600

У листопаді минає 10 років від дня заснування у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії спільноти "Матері в молитві". Тернопільські матері об'єднуються, щоб спільно молитися не тільки за своїх дітей, але за кращу долю для дітей-сиріт, дітей вулиці, за добре християнське виховання молоді та за родини. Сьогодні у Тернопільсько-Зборівській митрополії діє понад 200 спільнот.

Першу спільноту "Матері в молитві" в архиєпархії створили у листопаді 2002 року у селі Гайворонка Теребовлянського району при храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. З того часу все більше матерів єднає спільна молитва за дітей. За 10 років чисельність спільнот збільшилась до двох сотень. Мета спільноти, розповідає координатор Ольга Білик, – навчитись серцем та душею щиро молитись за дітей та онуків.
 
Ольга Білик, координатор спільноти "Матері в молитві": "Звичайно, що кожна мама молиться і віддає під Божу опіку свою дитину. Але коли вона молиться сама, то це як один промінчик до Господа. Однак коли ми стаємо всі разом, то це такий великий вогонь, який палає тією любов'ю, тим переживанням, співчуттям матерів одна за другу".
 
У кожній спільноті матері збираються щотижня. У Тернополі – щовівторка о 19:00 матері спільно моляться, читають Святе Письмо, розважають і просто спілкуються. Сьогодні, розповідають священники, проблеми з дітьми існують чи не в кожній сім’ї. Іноді здається, що вирішити їх неможливо. Не варто впадати у відчай. Коли щиро молишся, обов’язково отримаєш відповідь на свою молитву, хтось швидше, а хтось пізніше.
 
Отець Роман Загородний, сотрудник храму Святого Івана Богослова УГКЦ: "Можна привести у приклад маму святого Августина, святу Моніку, яка 17 років молилась за навернення його. Як часом буває ми опускаємо руки, коли прийшов якийсь невеликий відрізок часу чи тиждень, чи місяць – і думаємо: не має ніякого результату. Але ця свята Моніка хороший приклад матері, яка молиться за дітей чи за чоловіка. Це сьогодні дуже поширено".
 
У листопаді "Матері в молитві" відзначають 10-річчя від дня заснування спільноти у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії. 17 листопада у храмі святого Івана Богослова ювілей святкували урочисто. У Божественній Літургії, яку очолив духівник спільноти отець Василь Чамарник, взяли участь понад 500 матерів з різних парафій митрополії. Матері молились не тільки за дітей та внуків, а й за своїх матерів.
 
TV-4