додому Головні Михайла Головка звільнили з посади голови Тернопільської обласної ради

Михайла Головка звільнили з посади голови Тернопільської обласної ради

526
Михайла Головка звільнили з посади голови Тернопільської обласної ради. Відповідне рішення сьогодні прийняли депутати під час позачергової сесії. Засідання відбулося без участі Михайла Головка. Народні обранці напередодні самостійно ініціювали сесію, аби розглянути основне питання – відсторонення з посади чинного голови облради. Відтак, для цього у залі провели таємне голосування і рішення їхнє було одноголосним. Що з цього приводу сказав сам Михайло Головко – далі у сюжеті.
26 жовтня – день, коли депутати Тернопільської обласної ради вирішили провести шосту сесію сьомого скликання. Та напередодні засідання відбувалися збори депутатів, на яких 50 присутніх депутатів проголосували за проведення сесії.

У порядку денному на сесії у народних обранців – два питання. Основне з них – зняття з посади чинного голови облради Михайла Головка. Для цього у сесійній залі провели таємне голосування. Кожен з депутатів отримав бюлетень, на якому мав проголосувати – за чи проти звільнення Михайла Головка.

Вже за годину, після голосування та підрахунку голосів депутатів, стало відомо, що народні обранці різних фракцій проголосували одноголосно – відсторонити з посади Тернопільської обласної ради Михайло Головка.
Віталій Шафранський, депутат Тернопільської обласної ради, коментує: “Ми всі свідомо йшли на ту сесію, аби звільнити звільнити з посади голови облради Михайло Йосиповича. Виключно через етичні переконання свої щодо політичної діяльності будь-кого. Йшли на цю сесію відчуваючи вимогу суспільної думки, і звичайно, щоби налагодити нормальну роботу обласної ради, якої ми не бачимо практично більше півроку”.

Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради, пояснює: “Депутати обласної ради проявили сьогодні своє волевиявлення. Проявили свою одностайність. Вони, напевно, втомилися від тої невизначеності, від тих всіх подій, які починаючи з червня відбуваються в нашій області, зокрема, з Тернопільською обласною радою”.

Сам Михайло Головко прокоментував цю подію. За його словами, сесію він призначив на іншу дату – 8 листопада. Відтак, на сьогоднішньому засіданні не був присутнім.

Михайло Головко, голова Тернопільської облради, каже: “Я мав приходити? Сьогодні сесія, сьогодні по моєму не 8 листопада? Чи ні? Ааа, збори. Так мене ніхто не запрошував на збори. Справа в тому, що згідно закону сесію скликає голова. Якщо на вимогу депутатів голова з вмотивованих причин відмовив скликання сесії, то депутати мають право через два тижні її ініціювати самі. Я дав відповідь, на вимогу депутатів, що через два тижні сесія, то на підставі чого вони сьогодні збиралися? Що це було?”

Тому, звільнення народними обранцями його з посади голови Тернопільської облради Михайло Головко вважає незакоконним. Свою позицію він надалі буде відстоювати, за його словами, згідно законом.

Наразі ж за рішенням депутатів Тернопільської обласної ради обов’язки голови обласної ради тимчасово виконуватиме Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради. Таку пропозицію голови Тернопільської ОВА – Володимир Труш, підтримали депутати.