Головна суспільство Михайло Головко: “Влада мусить збільшити закупівельні ціни на молоко у сільського населення”

Михайло Головко: “Влада мусить збільшити закупівельні ціни на молоко у сільського населення”

417

"Влада мусить збільшити закупівельні ціни на молоко у сільського населення, які сьогодні в рази менші, ніж в роздрібній торгівельній мережі", – заявив з трибуни Верховної ради України народний депутат Михайло Головко. Разом із депутатом Ігорем Сабієм він вніс на розгляд Верховної ради законопроект щодо змін до деяких законодавчих актів, які регулюють закупівельні ціни на молоко.

Молоко за ціною у кілька разів нижчою за мінеральну воду. Такі українські реалії у закупівлі молока у населення. Селяни обурені. Заготівельні та переробні підприємства, які спеціалізуються у сфері заготівлі та подальшої переробки молока встановлюють закупівельні ціни на молоко у населення в залежності від якості та ґатунку молока, від 2 до 4 грн. за 1 літр , причому  нижній поріг закупівельної ціни на молоко другого гатунку в деяких регіонах України, зокрема і у нашій області може сягати й  1 грн. 50 коп. за літр.  

В той же час, роздрібна ціна на молоко у торгівельних мережах України  сягає 8 – 10 гривень за літр. Знінити ситуацію покликаний законопроект щодо змін до деяких законодавчих актів, які регулюють закупівельні ціни на молоко.

– З цього законопроекту ми пропонуємо ціну на молоко, яка би становила для незбираного молока другого гатунку не менше чотирьох гривень, для першого гатунку 4, 25, вищого гатунку – 4, 50 і до молока гатунку "Екстра" – 5 гривень, – говорить народний депутат України (ВО "Свобода")  Михайло Головко.

В умовах, коли аграрне виробництво в Україні, і на Тернопільщині зокрема, вщент зруйноване, єдиним джерелом прибутку селян є молоко, яке вони здають заготівельникам, тому прийняття цього законопроекту дозволить підвищити рівень економічної зацікавленості виробників молока та молочної сировини у подальшому, переконаний Михайло Головко.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here