додому спорт “Ми з піднятою головою зайшли в роздягалку, щоправда, зі сльозами”, – Василь...

“Ми з піднятою головою зайшли в роздягалку, щоправда, зі сльозами”, – Василь Івегеш про Кубкову гру

411

У півфіналі кубка України тернопільських команд не буде. І "Нива" і ФК "Тернопіль", які дійшли до чвертьфінальної стадії, свої матчі програли. Тернопільська "Нива", яка представляє І лігу, в Черкасах не зуміла переграти друголіговий "Славутич". В основний час та у додаткові тайми рахунок був 1:1. Серія післяматчевих пенальті стала переможною для черкащан. Не менш драматичним виявилися події матчу, в якому ФК "Тернопіль" вдома приймав представника прем'єр-ліги – одеський "Чорноморець". Іменитий суперник вирвав перемогу вже на доданих хвилинах матчу, причім зробив це в суперечливому епізоді, що викликало обурення та агресію в тернопільских вболівальників.

В кубковій грі із грандом прем'єр-ліги "Чорноморцем" різницю в класі друголіговий ФК "Тернопіль" компенсував бажанням, самовіддачею та дав справжній бій супернику. Одесити, маючи ігрову перевагу, впродовж матчу ніяк не могли реалізувати створені моменти. У свою чергу ФК "Тернопіль" не лише відбивався, але й сам зумів створити кілька небезпечних моментів, втім, теж безрезультатно. Як перший, так і другий тайм залишалися нульовими.

До основного часу арбітр Олександр Білокур із Донеччини додав 5 хвилин. Вони минули, і все ж, суддя дозволив "Чорноморцю" продовжити наступ на ворота муніципалів. Попри те, що у штрафному майданчику воріт Плетеницького лежав один із гравців ФК "Тернопіль", гру не зупинили. У цей же час навіс Олексія Антонова успішно замкнув Анатолій Діденко. Арбітр гол зарахував. Фінальний свисток викликав неоднозначні емоції у присутніх на стадіоні, і попри масове обурення зафіксував перемогу "Чорноморця".

– Гра кубкова. В повному розумінні і уяві, як можна собі було уявити таку гру. Я хочу перш за все відмітити, або просто сказати про те, що за виключенням тих останніх хвилин, будем вважати, що це якесь таке непорозуміння виникло якесь емоційне. А до того, це було просто мурашки по шкірі. Люди співають десь напевно разів п'ять гімн України, стоячи, це враження просто колосальне, – ділиться враженнями головний тренер ФК "Чорноморець" Одеса Роман Григорчук.

– Ви знаєте, ми йшли до цього 10 років. Ми показали ігру і з "Полтавою" І ліги і з прем'єр-лігою і сьогодні. Повірте одно, я радий, що я в Тернополі, що я живу, що я з хлопцями і  ми 15 тисяч людей принесли радість, які за нас раділи. Вернули той футбол, який колись був ще від підгаєцької "Ниви" і хоростківської "Зорі". Приємно мені за те, – говорить головний тренер ФК "Тернопіль" Василь Івегеш.

Василь Івегеш також відкрито подякував своїм підопічним за волю до перемоги і, дещо завуальовано, за стійкість перед спокусами.

– Говорили ми з ними, бо купа закулісних питань ідеться в тих іграх. І канал "Футбол" до мене дзвонив, я давав інтерв'ю. Я їм кажу: хлопці, прийде 15 тисяч. Я знаю, що круготоки йдуть звідти, звідти, дзвонять. Ми як простимо цих 15 тисяч, нам тут нема що робити. Так, може всьо бути, можем пропустити і 4, і 5, і люди прийшли, сказали, що ми десь там не чесно грали, то всьо. Але ми будем чесні, ми в душі будем знати, що ми чесно грали. І як би там не було, ми нині з піднятою головою зайшли в роздівалку, правда з сльозами, але вже заспокоїлися, – каже Василь Івегеш.

Після вильоту із Кубка України ФК "Тернопіль" зосереджується на чемпіонаті ІІ ліги, де поки займає третє місце. Наближча гра відбудеться вже в неділю, 30 березня. На центральному стадіоні Тернополя муніципали прийматимуть сусіда у турнірній таблиці свердловський "Шахтар". Початок матчу о 16:00.