додому суспільство “Мы вернули матерям живых сыновей. Моя задача, как офицера, выполнена”, – помічник...

“Мы вернули матерям живых сыновей. Моя задача, как офицера, выполнена”, – помічник командира корвету “Тернопіль”

405

Із "Тернополя" – у Тернопіль. Екіпаж захопленого корвету зараз перебуває у нашому місті, де проходить реабілітацію. У неділю, шостого квітня, моряки передали місцевій владі на тимчасове зберігання прапор та герб корабля.

Команда корвету "Тернопіль" – у Тернополі. Багато хто із них не лише тут, а й на Західній Україні – вперше.

– В санаторії проходим процедури, востанавлюємся послє Сєвастополя.

Для тернополян ці хлопці вже стали рідними. Ще під час облоги корабля за них вболівали цілими сім'ями. Діти, аби підтримати, малювали їм малюнки, дорослі – писали листи.

– Для нас Тернопілля – це не тільки ті люди, які мешкають в нашій області, це не тільки ті люди, які вболівають за нашу країну, за наш край. Команда корвету "Тернопіль" – це теж тернополяни, теж наші рідні, наша родина, наша сім'я, – розповідає голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

Тернополю-місту екіпаж "Тернополя"-корвета передав прапор, під яким 26 днів простояв у блокаді. Він висів на щоглі до останньої хвилини, поки вороги не захопили корабель та не зрізали стяг.

– Мы хотели бы передать его вам на временное сохранение, до получения нами либо нового корабля, который будет носить то же самое имя, либо нашего старого корабля, который нам вернут.

Також передали герб корабля, з яким той пройшов не одну тисячу миль та брав участь у навчаннях, в тому числі і міжнародних. А ще – корок від шампанського, яке розбили, коли вперше спустили корабель на воду. Опісля – всі разом заспівали Гімн країни, яку зрадити – не було навіть у думках. Переданий Тернополю прапор екіпаж проніс центром міста на Театральний майдан.

– Мы вернули матерям, будем так говорить, их живых сыновей. Я считаю, что моя основная задача, как офицера военно-морских сил, на данный момент выполненна. Еще раз большое спасибо городу, большое спасибо области за поддержку, – каже помічник командира корвета "Тернопіль", капітан-лейтенант Олексій Кирилов.

Із площі екіпаж корвету "Тернопіль" проводжали аплодисментами, як справжніх героїв.