додому Новини “Ми маємо подвоїти нашу підтримку для України”: із брюссельського саміту повернулася кореспондентка...

“Ми маємо подвоїти нашу підтримку для України”: із брюссельського саміту повернулася кореспондентка TV-4

535
“Ми маємо подвоїти нашу підтримку для України”. Дводенний саміт глав держав та урядів країн Євросоюзу відбувся у Брюсселі. В режимі відеоконференції до європейських лідерів приєднався Президент України Володимир Зеленський. Адже Україна стала важливою темою обговорення на політичному заході. Зокрема, у напрямку подальшої підтримки та безпекової гарантії. На міжнародній події у Брюсселі побувала також наша кореспондентка Тетяна Скиба. Вона розповість подробиці.

Керівництво ЄС заявило, що вклало в Україну за різними напрямками сімдесят мільярдів євро від початку повномасштабного російського вторгнення. Лідери Євросоюзу також аналізували наслідки невдалого заколоту Пригожина і його вплив на владу росії й безпеку континенту загалом. Оскільки нестабільність країни-агресора несе небезпеку для Євросоюзу, а особливо – для східних регіонів, вважають учасники саміту.

Ще одна важлива тема щодо України – відбудова. Євросоюз працює над шляхами передачі заморожених російських активів на відновлення України. А також пообіцяв оприлюднити свої безпекові гарантії для Києва перед самітом НАТО. Крім цього, Євросоюз зобов’язався продовжувати працювати з іншими країнами для забезпечення якомога ширшої міжнародної підтримки ключових принципів української “формули миру”. Також на засіданні Європейської ради у відеоформаті виступив Президент України Володимир Зеленський.

На сьогодні Європейська комісія вважає, Україна виконала в повному обсязі дві з семи умов, необхідних для початку переговорів про членство, решта умов також демонструють прогрес.