додому культура Музей Тернополя спорудять у найдавнішій його споруді – старому замку

Музей Тернополя спорудять у найдавнішій його споруді – старому замку

767

vlcsnap-2015-04-15-18h44m01s228Тернопіль матиме власний музей. Сьогодні, у 475-ту річницю з дня заснування Тернополя, городянам презентували ідею створення важливого історичного місця – музею міста. Його облаштують у найдавнішій споруді Тернополя – старому замку. Поки підземні приміщення потребують ремонту, а відповідно і чимало грошей, проте відкрити першу експозицію громадські активісти планують до Дня міста, тобто до 28 серпня.

Підземелля Тернопільського замку за своє кількастолітнє існування бачили чимало. Це витоки міста. Звідси відходять підземні ходи до основних міських споруд та площ. Тому де, як не тут, нині має бути зібрана історія Тернополя з дня його заснування, вирішили громадські активісти і ініціювали створення музею міста.

Ідею схвалюють історики, краєзнавці, чиновники. 25 років тому, пригадує директор обласного художнього музею, ці приміщення планували реконструювати і передати їм, проте переконаний – це найкраще місце для збереження історії міста.

– Замок, безумовно, є для нас всіх самою знаковою спорудою міста, найстаршою. Не зважаючи на те, що після Другої світової війни місто було повністю зруйноване, частина замку залишилась цілою і сьогодні ми ним гордимось. Він є на гербі Тернополя, візитною карткою міста і буде зображений на ювілейній монеті, яку робить Нацбанк, тобто до 28 серпня ми цю монету будемо мати, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Проте для того, щоб історію міста несли не лише ювілейні монети і ці стіни, а й перші експозиції, потрібен час, гроші і зусилля. Допомогти зголосились підприємці, долучатись просять істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, колекціонерів і усіх небайдужих тернополян.

– Ідея витала вже дуже давно і витала би довго, але нам всім треба робити це вже зараз… Ми не будемо більше чекати, поки вдасться перенести спортивну школу в достойне для неї місце, поки місто знайде гроші чи ще щось станеться. Ми просто візьмемося і зробимо це, – говорить член ГО “Музей міста Тернополя” Олег Макогін.

Поки музей облаштують лише в підземеллі. До його прибирання вже символічно долучились ті, хто прийшов на презентацію ідею, винісши по пакету зі сміттям. Відкрити музей планують до Дня міста, тобто до 28 серпня.