додому Новини Мультимедійний меморіальний знак у пам’ять Героїв Небесної сотні і бійців АТО відкрили...

Мультимедійний меморіальний знак у пам’ять Героїв Небесної сотні і бійців АТО відкрили у Тернополі

744

Новий меморіальний знак у пам’ять Героїв Небесної сотні і бійців АТО відкрили у приміщенні Тернопільської облдержадміністрації. Священослужителі усіх конфесій освятили знак і відправили поминальну панахиду.

Новий меморіальний знак у пам’ять Героїв Небесної сотні і бійців АТО відкрили у ТОДА. Особливістю меморіалу є інтерактивний монітор, який містить інформацію про загиблих.

– Там є список всіх загиблих в Україні і героїв Небесної Сотні. Наразі є інформація про Героїв небесної сотні, які родом із Тернопільської області. В перспективі вона буде наповнюватися про всіх. Аналогічно про тих бійців, які родом з Тернопільщини, там є фотографії зараз і трошки більше інформації. Тих, хто не з Тернопільської області – менше, – розповідає начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей ОДА Ігор Кульчицький.

У перспективі планується створити сайт, щоб якомога ширше розказувати про тих, хто віддав життя за єдність нашої держави.

– Не суть в тому щоб ми формували якийсь список, а головне – це зафіксувати прізвища тих людей з біографіями, з історією кожного з них. І ми сподіваємося, що цю інформацію ми отримаємо, і колись ця історія буде оприлюднена, – говорить голова Тернопільської ОДА

Наразі проект є ініціативою області. Схожий знак був встановлений у Зарваниці в каплиці Юрія Переможця. Хоча різниця між ними є, але принцип роботи мультимедійної системи подібний. Надалі мультимедійну систему будуть постійно наповнювати і залучати до співпраці інші інстанції.