Disney — це не тільки одна з найвпливовіших компаній у світі, а й студія, яка для багатьох людей стала синонімом поняття анімації. Кажучи мультфільми, ми частіше за все маємо на увазі саме Disney. А, кажучи Disney, майже завжди маємо на увазі мультфільми. І хоча компанія випускає не лише анімацію, найбільшої популярності вона досягла саме завдяки мультфільмам.
Під час війни вийшли знайомі багатьом “Дамбо”, “Бембі”, “Салют, друзі”. В середині минулого століття з’явилися Гуфі та Дональд Дак, а вже після 50-х років на компанію чекав справжній успіх. Саме мультфільми Діснея того часу і стали початком нової ери. Тієї самої анімації, яка так полюбилась глядачам по всьому світу.
Перші повнометражні мультфільми
Свою творчу діяльність компанія, заснована в далекому 1923 року, починала з короткометражної анімації. У 1930-их роках штат і виробництво студії сильно збільшилися, і Disney вперше змогли дозволити собі зняти мультфільм із повним хронометражем.
«Білосніжка та сім гномів» (1937)
Улюбленою казкою Волта Діснея була «Білосніжка і семеро гномів», тому не було сумнівів у тому, що саме цей мультфільм стане першим. Бюджет «Білосніжки» склав величезні для того часу півтора мільйона доларів, заради яких Діснею навіть довелося закласти свій будинок. Ставки були високі, тож співробітники студії, на чолі з самим Волтом, працювали без вихідних, а для того, щоб зробити мультфільм кольоровим, застосовували систему Technicolor, яку до цього використовували лише при виробництві короткоформатних мультфільмів. Високі ставки виправдалися, «Білосніжка» кілька разів окупила свій бюджет і стала культовою класикою на всі часи.
«Піноккіо» (1940)
Після величезного успіху «Білосніжки» у Disney вирішили екранізувати ще одну дитячу класику. Цього разу — відому італійську казку Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яної ляльки». Не варто плутати її з «Буратіно», бо це не інша назва, а адаптація оригінальної казки, написана Олексієм Толстим.
У «Піноккіо» була вперше використана масова анімація, відтепер у русі перебували не тільки об’єкти на передньому фоні, а й персонажі заднього плану. Сам мультфільм хоч і не зміг повторити касовий успіх «Білосніжки», але все ж таки увійшов до пантеону діснеївської класики.
«Фантазія» (1940)
Цього ж року Disney підготувала новий мультфільм — масштабний і дуже амбітний. «Фантазію» планували зробити короткометражною адаптацією англійської казки про учня чародія, в якій в ролі учня виступав Мікі Маус, а супроводжувалося все це дійство класичною музикою у виконанні оркестру з Філадельфії.
Коли на студії зрозуміли, що бюджет мультфільму занадто розрісся, було ухвалено рішення зробити з нього повнометражну картину, розширивши сюжет кількома додатковими лініями. Витримати дві з половиною години симфонічної музики й абстрактних історій дітям було складно, тому мультфільм провалився в прокаті, зібравши ще менше грошей, ніж Піноккіо.